Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

To chociaż nagrajcie go

komentarzy 8

Taki mail: Proszę o przedstawienie oferty w sprawie sprzedaży i windykacji wierzytelności na dłużnika … ze Szczecina, dane i skan zestawienia FV przesyłam w załączniku. Dłużnik zwodzi nas od października, że już robi przelew. Z tego co wiemy posiada pieniądze, nie unika kontaktu, zawsze od nas odbiera telefony. FV są za sprzedaż materiałów budowlanych, remontowali sobie zakład z tego co wiemy. FV, które posiadamy nie są podpisane przez dłużnika. Była to współpraca jednorazowa. Z uwagi, że przesłaliśmy zapytanie do wielu firm w przypadku zainteresowania sprawą proszę podsyłać oferty na mail.

Nie macie podpisanych faktur, pewnie dokumentów wz też nie macie czyli nic nie macie na niego. To w takiej sytuacji, skoro odbiera od was telefony i zwodzi Was że robi przelew to nagrajcie to, będzie to jedyny dowód – uznawania długu przez niego.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

08/05/2012

kategoria dowody

Komentarze do 'To chociaż nagrajcie go'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'To chociaż nagrajcie go'.

 1. Właśnie kiedyś się zastanawiałem czy takie nagranie może być dowodem w sądzie. Czy nie jest przypadkiem tak, że druga strona musi być poinformowana o tym, że rozmowa jest nagrywana i musi ona wyrazić na to zgodę? A jak nie wyrazi to łamiemy prawo i później w sądzie będziemy mieć nieprzyjemności?

  tworzenie stron www

  8 maja 12 09:52

 2. Pytałem kiedyś adwokata o to. Nie pamiętam uzasadnienia jego odpowiedzi, ale wyszło na to, że w takiej sprawie to Ty nie musisz uprzedzać rozmówcy o tym, że będziesz nagrywał, kiedy potrzebujesz pozyskać dowód mając obiektywny interes. Gdybyś mu zapowiedział że będziesz to nagrywał, to tak jakbyś mu powiedział „Zaraz Cię nagram, jak uznajesz swój dług”

  admin

  8 maja 12 10:10

 3. No i skąd wiadomo, że rozmawiamy z tą osobą, którą uważamy za naszego rozmówcę? Może to ktoś inny – np. nasz podstawiony kolega? Albo osoba nieuprawniona do podejmowania decyzji w firmie.

  tworzenie stron www

  8 maja 12 09:53

 4. Zapewne poznasz po głosie czy to dłużnik osobiście a raczej też mało prawdopodobne, by ktoś udawał właściciela. A jak przed sądem właściciel powie że to nie jego głos, to można będzie przeprowadzić odpowiednie badania głosu czyli bodaj fonoskopię. Sporo ryzykuje ktoś taki, będąc pouczonym wcześniej o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.

  admin

  8 maja 12 10:03

 5. Słyszałem kilka lat temu w telewizji o takiej sprawie – ktoś był nagrany na taśmie, w sądzie twierdził, że to nie jego głos, trzeba było zrobić ekspertyzę i czekać na nią w nieskończoność, a że jakość nagrania nie była najlepsza, to i jednoznacznie nie dało się niczego wykazać.
  Z tego co wiem, sa grupy zawodowe, które na pewno muszą uprzedzić o nagrywaniu rozmowy prowadzonej w ramach swojej pracy – np. dziennikarze i konsultanci Plus GSM. Nie wiem jak to w innych sprawach wygląda, ale tu jest ciekawy artykuł: http://www.pressmedia.com.pl/ls/index.php?option=com_content&view=article&id=32:qowoce-zatrutego-drzewaq&catid=2:prawo&Itemid=3

  dino

  8 maja 12 22:04

 6. Ja miałem kiedyś wgląd do sprawy karnej, w której zrezygnowano bodaj właśnie z fonoskopii bo na analizę dzwięku trzeba by czekać dwa lata…

  admin

  9 maja 12 04:39

 7. Analizę miała robić firma z Marsa?

  tworzenie stron www

  9 maja 12 11:10

 8. Mamy tu przykład na to, że organy ścigania odpuszczają wnikliwe zbadanie sprawy „bo trzeba by długo czekać”. Bez komentarza.

  admin

  9 maja 12 11:39

Skomentuj