Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Ma samochód ma siebie czy tylko w jego władaniu?

komentarze 2

Taki mail: Mam w Lublinie dłużnika na kwotę 46000zł mam tez podpisany weksel in blanco, umowę do weksla i uznanie długu jak w załączniku w moim orginale nie są jeszcze wpisane daty… dług pochodzi od osoby prywatnej nie jest związany z prowadzeniem działalności gospodarczej, Prosze mi powiedzieć czy możecie sie tym zająć i jakie będą koszty postępowania wiem ze dłużnik posiada samochód audi A4 o wartości 25000 zł czy coś wiecej to nie wiem

No, bo to że się porusza tym samochodem, to wcale nie musi oznaczać, że jest to samochód zarejestrowany na niego.  Może to być samochód w jakimś fajnym leasingu czyli nie do ruszenia przez komornika, może to być samochód prywatnej osoby trzecie, czyli też nici z egzekucji. A nawet jak jest na niego zarejestrowany, to może być w kredycie samochodowym – z zastawem bankowym jako zabezpieczenie i też praktycznie nici ze skutecznej egzekucji komorniczej. Piszę o tym aby uświadomić potencjalnych pożyczkodawców oceniających wypłacalność potencjalnego pożyczkobiorcy, że to co widzimy że dłużnik POSIADA, wcale nie musi być jego WŁASNOŚCIĄ.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

08/05/2012

Komentarze do 'Ma samochód ma siebie czy tylko w jego władaniu?'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Ma samochód ma siebie czy tylko w jego władaniu?'.

  1. Piszę z następującą sprawą. Wykonawca remontu (zamieszkały w Lublinie) pobrał zadatek w wysokości 150 pln brutto. Nie pojawił się w lokalu i nie wykonał pracy. Zgodnie z KC, jest mi winien 300 pln brutto. Czy sprawy o tak niskiej wartości również Państwo przejmują?

    Kajetan

    4 Wrz 14 06:51

  2. Jak zgodzi się Pan na 90% dla nas, to może… 🙂

    admin

    4 Wrz 14 08:39

Skomentuj