Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wezwanie do zrealizowania zaliczkowanego zamówienia

skomentuj

Taki mail: Rozważam zwrócenie się o pomoc do firmy windykacyjnej. Zawarłam umowę z firmą z Radomia na dostarczenie blachodachówki oraz wykonanie usługi dekarskiej na łączną kwotę 46 000 zł. Zaliczkę wpłaciłam w październiku 2011 r. Dach miał zostać wykonany w listopadzie. Nie udaje się nawiązać z firmą kontaktu, choć nadal działa na rynku a nawet oferuje swoje usługi na „Allegro” i – z tego co znalazłam na forum internetowym – psuje nerwy wielu inwestorom. W załączeniu przesyłam ostatnie pismo, jakie wysłałam do firmy. Mam potwierdzenie jego odbioru, ale jak zwykle nie ma reakcji ze strony adresata. Czy musiałabym podjąć jeszcze jakieś kroki, zanim zwrócę się o windykację wpłaconej zaliczki? Jakie czekały by mnie opłaty, jeśli podjęliby się Państwo zawrzeć ze mną umowę?

A to jej pismo do tej firmy takie:

Wzywam do natychmiastowej realizacji zamówienia określonego umową z dn. 2011.10.18, zawartą pomiędzy Ewą Sienkiewicz oraz w.w. firmą lub do zwrotu wpłaconej zaliczki wraz z odsetkami. Zgodnie z umową termin realizacji zamówienia wynosi 21 dni roboczych. Pierwotny proponowany przez firmę … termin: listopad 2011 – nie został dotrzymany. Nie została również dostarczona blachodachówka, co proponował w grudniu właściciel firmy. Od grudnia 2011 nie udaje się nawiązać kontaktu z firmą …celem ustalenia terminu realizacji umowy.  Dystrybutor blachodachówki Ruukki na rynek polski informuje, iż blacha jest dostępna a zamówienia realizowane są w ciągu 7 – 10 dni roboczych. Informuję, że jeśli  w terminie dwóch tygodni od daty doręczenia niniejszego pisma  nie zostanie dostarczona blachodachówka i nie zostaną podjęte prace dekarskie lub nie nastąpi zwrot zaliczki, skieruję sprawę na drogę sądową.

W takim piśmie będącym wyznaczeniem kolejnego terminu, powinno być raczej: „Informuję, że jeśli  w terminie dwóch tygodni od daty doręczenia niniejszego pisma  nie zostanie dostarczona blachodachówka i nie zostaną podjęte prace dekarskie, odstąpię od umowy”. I wówczas, gdy i z tego się nie wywiążą, to dopiero wysyłasz im pismo w którym odstępujesz od umowy i wzywasz do zwrotu zaliczki  terminie 7 dni gdyż w przypadku niezwrócenia pieniędzy wystąpisz na drogę sądową.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

07/05/2012

kategoria umowy

Skomentuj