Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnik „tylko” nieruchomość ma. Niski dług.

komentarze 2

Taki mail: Piszę do państwa ponieważ mam problem z moim dłużnikiem, spłaciłem kredyt ponieważ byłem żyrantem, podałem, sprawę do sądu, po uzyskaniu wyroku, sprawę przejął komornik w Lublinie, który po prawie roku, przysłał pismo, że umarza sprawę ponieważ dłużniczka, nic oprócz nieruchomości nie posiada. I że utrzymuje ją konkubent, otrzymuje środki z opieki społecznej, i jest zarejestrowana w urzędzie pracy jako bezrobotna, ale ja wiem że pracuje jak to się mówi na ‚czarno’ kwota jaką jest mi winna to 3.500 złoty +koszty sądowe+ odsetki do dnia zapłaty bardzo proszę o odpowiedz, czy jest możliwe ściągnięcie tego długu, i jaka cena za zajęcie się tą sprawą

Zaskocz więc dłużniczkę (i komornika) uporem swym i złóż wniosek o wszczęcie egzekucji z tej nieruchomości. Ona zapewne myśli że w egzekucji tak stosunkowo niskiego długu nie zapędzisz się do egzekucji z nieruchomości, pokaż, że jest przeciwnie. Być może zmięknie widząc że nie odpuścisz i zapłaci Ci „dobrowolnie”.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

07/05/2012

Komentarze do 'Dłużnik „tylko” nieruchomość ma. Niski dług.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Dłużnik „tylko” nieruchomość ma. Niski dług.'.

  1. a czy komornik może odmówić wszczęcia egzekucji z nieruchomości wartej np. 100 000 jeśli dług jest jak tu 3500?

    Art

    9 maja 12 00:04

  2. Nie może odmówić. Co innego, jeżeli masz taką stosunkowo niską wierzytelność, a komornik działając na Twój wniosek zajął dłużnikowi kilka nieruchomości. Wówczas dłużnik może domagać się tego, aby egzekucja prowadzona była tylko z jednej nieruchomości, choć pozostałe nieruchomości wciąż pozostaną zajęte przez komornika. Mam taki przypadek w toku.

    admin

    9 maja 12 04:37

Skomentuj