Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

350 złotych za granicą

skomentuj

Taki mail: Mam 3 podmioty które są winne mi pieniądze – dwie to osoby prywatne jedna to firma: nr1 (prywatny) Pewien programista obiecał mi zrobić stronę za odpowiednią kwotę. zapłaciłem mu z góry oraz dałem pożyczkę (wszytko przez konto bankowe czyli są dowody). Zaufałem człowiekowi, ponieważ wcześniej także mi zrobił stronę i nie było problemu. Strony nie zrobił oraz obiecanej spłaty pożyczki także nie zrobił. Jestem także człowiekiem łatwowiernym, więc tłumaczył się i obiecał mi rozliczyć się w okresie późniejszym. I tak już chyba z 2 lata. Kontaktowałem się z nim odpowiada ale cały czas „ściemnia”

– oszukuje że już się bierze itd… a efekt ten sam czyli nie rozlicza się nawet pracą. Dług ok. 2000zł + odsetki jeśli jest taka możliwość.

– mam większość rozmów z nim w formie elektronicznej, które wskazują że jest mi winny te pieniądze

– ma dowody wpłaty z tytułami za co

nr2 (prywatny) posiadam sklep internetowy (www….) klientka z Niemiec

zakupiła towar i za niego nie zapłaciła. koszt ok 350zł + odsetki. spóźnienie ok. 2 lat

nr3 (firmowy) sklep j.w. klientka z Włoch zakupiła towar na kwotę ok.2,5 tyś + transport

1,5 tyś . Na firmę ale bez umowy. Mam także dowody (rozmowy, maile) że klientka zakupiła ten towar. Także odbiór towar od dostawcy – możliwość odebrania dokumentów potwierdzający odbiór towaru przez klienta

czy jest możliwość zajęcia się sprawami ? i jaki koszt ?

E no, bez przesady, nie dokonuje się pojedynczej transakcji z klientem zagranicznym na kwotę 350 zł. albo podobnie niską. Odzyskiwanie takiej niskiej kwoty na terenie Polski jest średnio opłacalne a zagranicą (z Polski działając) to już w ogóle nie, z czego ta Niemra na pewno zdawała i zdaje sobie sobie sprawę…  No, w Polsce to jeszcze powiedzmy że warto, bo jest e-sąd i przez internet bez żadnych załączników pozew można wnieść. Te 4 tysiące złotych we Włoszech to też niezbyt opłacalny biznes dla firmy windykacyjnej lub prawnika.

Maj 7th, 2012 at 8:52 am

kategoria: windykacja

Skomentuj