Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wyrok i co dalej…

komentarzy 5

Taki mail: Kwota na ktora zalega mi ze splata kolezanka wynosi na dzien dzisiejszy piec tysiecy zl. wraz z ustawowymi odsetkami. Posiadam Sentencje wyroku Sadowego, ale osoba ktora zalega mi ze splata nie kwapi sie w żaden sposob do splaty nawet w ratach co wiecej nie wstawila sie na rozprawe Sadowa co w gruncie rzeczy nie mialo znaczenia poniewaz Sad zasadzil na moja korzysc. wspomne ,ze pozyczylam pieniadze kolezance tzn. osobie prywatnej. Prosze o odpowiedz ,jakie mam szanse odzyskania moich pieniedzy? jakie musze poniesc dodatkowe koszty aby sprawe /ruszyc / dalej?na jaka odzyskana kwote moge liczyc? przepraszam ,ze zadaje tyle pytan ale jestem zwyklym pracujacym czlowiekiem  a kwota jaka zalega mi ta osoba jest dla mnie bardzo duza. Prosze o odpowiedz

Ja też przepraszam, ale te pytania są pytaniami przysłowiowej blondynki. Jak ma już Pani prawomocny wyrok, to najlepiej zwrócić się z wnioskiem egzekucyjnym do komornika. Zapłaci Pani może ok. 200 zł. zaliczek komorniczych i komornik sprawdzi czy Pani dłużniczka pracuje, gdzie, ile zarabia, czy przysługuje jej nadpłata podatku z Urzędu Skarbowego, czy ma samochód, nieruchomość, konto, jakiś ewentualnie inny składnik majątku. Jeżeli komornik dług wyegzekwuje, to wyjdzie na to, że ta windykacja – egzekucja nic Panią nie kosztowała. A jak egzekucja będzie nieskuteczna, to wtedy polecam się jako windykator.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

04/05/2012

kategoria komornik

Komentarze do 'Wyrok i co dalej…'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Wyrok i co dalej…'.

 1. A swoją prowizję komornik pobiera od dłużnika? A jak nie ściągnie należności z dłużnika to nie obciąży wierzyciela?

  Adrianek

  4 maja 12 15:26

 2. Każdemu radzisz aby wpierw załatwił sobie wyrok? Nie przyjmujesz spraw bez wyroku?

  Baha

  4 maja 12 16:14

 3. Chętnie przyjmujemy bez wyroku ale jak ktos już uzyskał wyrok to wypadałoby najpierw spróbować przez komornika odzyskać dług.

  admin

  5 maja 12 06:58

 4. Czy dłużnikowi grożą jakieś konsekwencje karne w związku z niespłaceniem długu po wyroku?

  Anonim

  5 maja 12 06:38

 5. Cywilne konsekwencje to egzekucja komornicza. A jeżeli jest to wyrok w sprawie karnej za wyłudzenie z karą zawieszenia i obowiązkiem zwrócenia pieniędzy, to jak nie zapłaci, wtedy sąd po upływie okresu próby może zarządzić wykonanie zawieszonej kary pozbawienia wolności.

  admin

  5 maja 12 07:00

Skomentuj