Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykacja rekina

skomentuj

Taki mail: Czy można Państwu zlecić windykację z klauzulą wykonalności wyroku sądowego na kwotę ok. 130 tys. zł. Dodam że dłużnik jest ze Szczecina i w tym rejonie m.in. prowadzi wieloraką działalność gospodarczą, jest m.in. tzw. rekinem w nieruchomościach ale też znany z przekrętów, jednak gość z koneksjami i z metodą działania o podłożu korupcyjnym, etc.

Jeżeli prowadzi „wieloraką działalność gospodarczą” jako osoba fizyczna to mając przeciwko niemu prawomocny wyrok, najczęściej albo odzyskujemy kasę albo gość zostaje totalnie zdyskredytowany i już jest skończony jako przedsiębiorca. 🙂 Aliści tacy jak ten w tytule, często działają pod płaszczykiem spółki z o.o. której szkodzić nie wolno gdy to nie taka spółka jest dłużnikiem.

Tak trochę kombinuję sobie, czy nie można by na przykład upubliczniać go z podaniem też nazwy spółki w której jest prezesem albo wspólnikiem (czyli np. „Sprzedam dług: dłużnik Jan Nowak będący między innymi prezesem zarządu Kamuflaż Sp. o.o.”) aby rykoszetem szkodzić spółce na której mu zależy, ale obawiam się, że mogłoby to zostać zakwalifikowane przez sąd jako działanie bezprawne. Ja kiedyś upubliczniałem dług jednej spółki z o.o. z podaniem nazwisk prezesów (czyli odwrotna sytuacja) i sąd kazał mi przeprosiny zamieścić w prasie (minęły trzy lata i nie zamieściłem), że celowo i bezprawnie szkodzę prezesom a to nie oni są dłużnikami. A przecież wiadomo, że w spółce decyzje podejmują ludzie – prezesi a nie to „coś” co jest wpisane do KRS.

kategoria: windykacja

Skomentuj