Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Bezskuteczna egzekucja i umowa o dzieło

komentarzy 6

Taki mail: Znalazlem Waszego bloga na temat windykacji. Tak sie sklada ze mam dlug zasadzony prawomocnym wyrokiem sądu na kwote 23562,15 +odsetki liczne od dnia 15.06.2011. Komornik nic nie zrobil – czlowiek nie ma majatku na siebie, ponoc nie pracuje na umowe o prace. Z moich informacji wynika, iz pracuje na umowe o dzielo – ale komornik nie moze tego namierzyc. Czy takie zlecenie byscie wzieli? Czy mozna jakos sprawdzic gdzie ta osoba pracuje na te umowe o dzielo?

No można prowadzić niekonwencjonalną windykację celem zmuszenia dłużnika do dokonania dobrowolnej zapłaty długu. 🙂 Umowy o dzieło są zwolnione z ubezpieczenia ZUS, więc ustalenie, gdzie ten dłużnik tak pracuje, może być trudne i rzeczywiście, komornik raczej tego nie namierzy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 4.5]

04/05/2012

kategoria komornik

Komentarze do 'Bezskuteczna egzekucja i umowa o dzieło'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Bezskuteczna egzekucja i umowa o dzieło'.

 1. A czy wynagrodzenie z tytułu umowy o dzieło może być w całości zajęte przez komornika?

  Mirek S.

  4 maja 12 10:55

 2. Jeżeli jest to jednorazowa umowa to wynagrodzenie może zabrać komornik w całości.

  admin

  4 maja 12 11:41

 3. Urząd skarbowy będzie wiedział kto odprowadza zaliczki na podatek dochodowy z dzieła.

  Lech

  4 maja 12 11:03

 4. A kto zwykle ma odprowadzać, zleceniodawca czy zleceniobiorca? Jeżeli ten drugi, to podejrzewam że w wielu przypadkach dopiero po zakończeniu roku odprowadza o ile w ogóle.

  admin

  4 maja 12 11:31

 5. Zleceniodawca, do 20 kolejnego miesiaca. Zakladam oczywiscie ze chodzi o dzielo wykonywane na rzecz firmy, a nie ‚prywatnie’

  Lech

  4 maja 12 11:55

 6. Ilość umów o dzieło jest w obecnych czasach ogromna i niestety coraz częstsze są zdarzenia, iż bardzo trudne staje się namierzenie miejsca pracy dłużnika. Nie jest to jednak niemożliwe i przy odpowiednio podjętych działaniach możliwym jest odzyskanie zadłużenia.

  Oliwia

  21 Lis 12 09:03

Skomentuj