Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy jeżeli zamknę firmę długi zostają?”

komentarze 4

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „czy jeżeli zamknę firmę długi zostają?”. No pewnie że zostają, jeszcze by tego brakowało, żeby nie zostawały… Komornik może dobrać się do Twojego prywatnego majątku tudzież na przykład do wynagrodzenia za pracę na etacie którą rozpocząłeś. Niektóre firmy windykacyjne ponoć nie chcą przyjmować do windykacji spraw przeciwko dłużnikom co firmy pozamykali, bo zakładają niewielką skuteczność windykacji i egzekucji komorniczej, ja jednak mam całkiem dobre doświadczenia windykacyjne w tym zakresie. Te firmy windykacyjne mają zbyt małą wiarę w ludzi i zakładają że większość z tych co już zamknęli firmy to oszuści którzy fikcyjnie pozbyli się majątku. I tacy też są owszem (ale i z oszusta często idzie ściągnąć dług odpowiednimi metodami) jednak wielu jest takich co faktycznie działalność gospodarcza przestała im się opłacać, mają długi ale nie zamierzają ukrywać majątku ani dochodów przed komornikiem. Mamy takiego nieboraka, aż żal go windykować.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

22/04/2012

kategoria: zadłużenie

Komentarze do '„czy jeżeli zamknę firmę długi zostają?”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy jeżeli zamknę firmę długi zostają?”'.

 1. Uściślijmy, że chodzi tu o firmy-działalności gospodarcze, bo ze spółkami prawa handlowego bywa różnie, tam chyba jak się w postępowaniu likwidacyjnym/upadłościowym nie zgłosiło swojej wierzytelności, to „przepada”.

  Lech

  22 Kwi 12 22:20

 2. Nawet jak się zgłosi w postępowaniu upadłościowym wierzytelność, to też najpewniej nie odzyska się pieniędzy. Przerabiałem to nieraz. Na marginesie, upadłość można ogłosić też w stosunku do osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą

  admin

  23 Kwi 12 08:43

 3. W spółkach, jak mają paść oczywiście, to zmienia się zarząd, na nowy, taki z pod budki.

  Pako

  23 Kwi 12 16:57

 4. Co zwykle nie zdejmuje odpowiedzialności „starych” prezesów za dotychczasowe długi.

  Lech | blog o wekslach

  23 Kwi 12 22:34

Skomentuj