Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zwrot pieniędzy z tytułu niewykonanej usługi

1 komentarz

Na adres e-mail podany na blogu przyszło takie pytanie: Witam mam taki problem poniewaz jakis czas temu kupilem na allegro stworzenie strony internetowej za 400 zł i wykonawca (miejsce zamieszkania: Tarnobrzeg) po jakims czasie powiedzial ze nie wykona strony bo nie ma czasu i mial oddac pieniadze ale w ratach oddal mi pierwsza rate ale nie odddaje kolejnych czy moge cos zrobic w tej sprawie?

Oddał pierwszą ratę czyli uznał swój dług. Kwota za niska (moim zdaniem) do zlecenia skutecznej windykacji, jak i chyba żaden prawnik nie zechce przyjąć takiej sprawy na zastępstwo procesowe  ale można samodzielnie wnieść pozew o zapłatę. Wcześniej wezwać dłużnika do zwrotu pozostałej kwoty pod rygorem wniesienia skierowania sprawy do sądu. Jest potwierdzenie wpłaty na wykonanie usługi, jest potwierdzenie zwrotu części kwoty, więc moim zdaniem sprawa nadaje się do postępowania upominawczego.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 4 Ocena średnia: 3.8]

13/04/2012

kategoria dowody

1 komentarz do 'Zwrot pieniędzy z tytułu niewykonanej usługi'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Zwrot pieniędzy z tytułu niewykonanej usługi'.

  1. Na przyszłość radzę nie korzystać z ofert wykonania strony przez gimnazjalistów za 400 zł, bo właśnie okazuje się potem, że ma za dużo nauki na sprawdzian i strony nie będzie.

    tworzenie stron www

    13 Kwi 12 09:39

Skomentuj