Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy muszę podać konto dłużnika komornikowi”

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „czy muszę podać konto dłużnika komornikowi”. No nie musisz, ale jeżeli nie podasz mu aktualnego konta bankowego dłużnika, to mniejsza szansa na skuteczną egzekucję z konta. Jeżeli dłużnik jest podmiotem prowadzącym działalność gospodarczą, to komornik może sprawdzić w ZUS z jakiego rachunku płacił składki a w urzędzie skarbowym – z jakiego konta płacił podatki. Tylko, że to konto może być już nieużywane przez dłużnika i może mieć inne konto firmowe które otworzył sobie spodziewając się komornika. Komornik raczej nie będzie bawił się w detektywa (jeszcze może wyśle kilka zajęć do „losowo” wybranych banków i nie trafi…) więc to Ty spróbuj ustalić aktualne konto dłużnika swego. Poproś w jakiejś zaprzyjaźnionej firmie, może Twojego dostawcę poproś (panią Hanię z księgowości w tamtej firmie) żeby zamówili coś u tego Twojego dłużnika (niewielkie zamówienie)  żeby otrzymali fakturę z numerem konta, a Ty im kasę zwrócisz. Tak ostatnio „załatwiliśmy” dłużnika z Kielc, komornik cały dług ściągnął z nowego konta dłużnika; numery konta pozyskaliśmy w opisany sposób.

Co prawda, są komornicy z ikrą którzy wejdą do księgowości dłużnika (do biura podatkowego) i spiszą konto z faktury jakiejś a przy okazji wyślą zajęcia wierzytelności do klientów dłużnika, ale to mniejszość.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

12/04/2012

Komentarze do '„czy muszę podać konto dłużnika komornikowi”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy muszę podać konto dłużnika komornikowi”'.

  1. Jestem w posiadaniu nakazu zapłaty z uzyskaną klauzulą wykonalności. Kwota wierzytelności to ok 200 tyś. zł. Jestem zainteresowany reprezentowaniem mnie przed Komornikiem a także poszukiwaniem majątku dłużnika. Komornik właściwy ze względu na siedzibę dłużnika ma swoją siedzibę w Kielcach. Dłużnik ukrywa majątek jednak jest człowiekiem zamożnym. Czy posiadają Państwo doświadczenie we współpracy z Komornikami przy egzekucji długów których egzekucja wymaga aktywności Komornika większej niż tylko zajęcie rachunku bankowego dłużnika i nieruchomości która leży w jego rewirze? Dłużnik wg. mojej wiedzy posiada/posiadał bardzo liczne nieruchomości na terenie całego kraju a także przysługujące mu liczne należności z niestandardowych źródeł (prowadził egzekucję należności wśród swoich dłużników). Dłużnik jest osobą biegłą w obstrukcji działań Sądów i Komornika i dlatego jest mi potrzebna Kancelaria która ma doświadczenie w „instruowaniu” i współpracy z Komornikiem także w przypadku trudniejszych egzekucji. Jak pod względem wynagrodzenia mogłaby wyglądać nasza współpraca?

    desper

    10 Mar 14 05:02

  2. Możliwości manewrów w egzekucji komorniczej są bardzo ograniczone choć oczywiście można posprawdzać to czy owo. Sprawą możemy się zająć, natomiast skuteczne działania często sprowadzają się w takich przypadkach do działań pozakomorniczych. Nasze dane kontaktowe są na górze.

    admin

    10 Mar 14 06:11

Skomentuj