Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy komornik kontaktuje się z wierzycielem”

komentarze 4

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „czy komornik kontaktuje się z wierzycielem”. No pewnie, po otrzymaniu wniosku egzekucyjnego i zarejestrowaniu sprawy wzywa wierzyciela do uiszczenia zaliczek egzekucyjnych. Jeżeli namierzy na przykład nieruchomość dłużnika, to też skontaktuje się z wierzycielem informując go o tym, że dłużnik jest właścicielem określonej nieruchomości i napisze że oczekuje od niego na stosowne wnioski (czyli ewentualnie na wniosek o wszczęcie egzekucji z nieruchomości). Gdy będzie miał umarzać postępowanie egzekucyjne z powodu nieujawnienia żadnego majątku dłużnika, to poinformuje go o stanie egzekucji i formalnie też wezwie go do złożenia wniosków co do sposobu prowadzenia dalszej egzekucji pod rygorem umorzenia postępowania egzekucyjnego.

Jeżeli dłużnik zwróci się do komornika  z jakimś wnioskiem np. o zwolnienie wynagrodzenia bo nie ma co jeść, to też komornik prześle ten wniosek wierzycielowi po to, żeby ten się wypowiedział, bo tylko wierzyciel może wspaniałomyślnie i skutecznie zażądać od komornika na przykład właśnie umorzenia egzekucji z wynagrodzenia. Tak samo jak chodzi o zwolnienie konta bankowego dłużnika, choć wielu z nich radzi sobie we własnym zakresie, zakładając nowe konta. Komornik informuje wierzyciela też np,. o bezskutecznej licytacji pouczając go, że może zażądać wyznaczenia drugiej licytacji. Tak ostatnio mieliśmy – jeden przedsiębiorca powiedział mi, że czeka na drugi termin, bo będzie taniej.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

11/04/2012

kategoria komornik

Komentarze do '„czy komornik kontaktuje się z wierzycielem”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy komornik kontaktuje się z wierzycielem”'.

 1. Mieszkam za granica i wiem ze mam komornika w Polsce ale nie wiem jak go odszukac, poniewaz chcialabym splacac swoje zadluzenie?

  ewa

  12 Kwi 12 17:02

 2. Skontaktuj się z wierzycielem i wpłacaj jemu albo niech on poda Ci dane komornika do którego złożył wniosek egzekucyjny. Możesz obdzwonić też komorników w Twojej miejscowości ale nie wiadomo czy to któryś z nich prowadzi sprawę. Wierzyciel mógł sobie wybrać komornika spoza Twojej miejscowości.

  admin

  12 Kwi 12 20:20

 3. Czy komornik prowadzić egzekucje bez wyroku sądu? W jakich przypadkach?

  Anonim

  3 maja 12 08:14

 4. Musi mieć tytuł wykonawczy do egzekucji czyli właśnie prawomocny wyrok, nakaz zapłaty bądź ugodę sądowa albo też bankowy tytuł wykonawczy bądź skarbowy.

  admin

  19 Mar 14 20:38

Skomentuj