Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak zawstydzić dłużnika”

1 komentarz

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „jak zawstydzić dłużnika”. No, chyba tylko publikacją długu, ale nie pisać treści ocennych (nieuczciwy, naciągacz, oszust itp.) tylko suche fakty. Można więc zawstydzić wpisem w rejestrze długów albo na internetowej giełdzie wierzytelności. Moim zdaniem o wiele skuteczniejsza jest internetowa giełda wierzytelności pod warunkiem jednak, że wpisy z takiej giełdy pokazywane są też w Google a tak zazwyczaj jest.

Zauważmy, że zawstydzić można dłużnika przede wszystkim wtedy, gdy o długu dowiedzą się jego znajomi. Ci zaś raczej nie będą szukać go na przykład w Krajowym Rejestrze Długów (tak w ogóle to trzeba mieć wykupiony dostęp) ani przeglądać poszczególne giełdy wierzytelności w internecie, bo ani nie przypuszczają, że np. odje…any codziennie jak stróż w Boże Ciało Jurek z jego motto na pokaz –  „Nie lubię chamstwa i nierzetelności” i twarzą męża stanu, że on może być dłużnikiem. Czyli, jak wpisze imię i nazwisko Jurka (duszy towarzystwa) z Jarocina (był takowy dłużnik), to najpewniej w Google aby sprawdzić czy aby nie ma jakichś wzmianek o Jureczku. No i ku…wa szok, bo jest ale jako o dłużniku, z linkiem do giełdy długów.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 4.3]

29/03/2012

kategoria rejestry długów

1 komentarz do '„jak zawstydzić dłużnika”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„jak zawstydzić dłużnika”'.

 1. Nienawidze dłużników ,oni zwykle nie oddają dlatego ze nie maja tylko wydaje im się ze kase dostali w prezencie i nikt im nic nie zrobi .
  Najgorsza jest rodzina banda smieci dobrych tylko na zdjeciu wielce pro rodzinni dopóki nie przychodzi termin spłaty a gdy człowiek zawalczy o swoje twierdza że za smieszne tysiac zeta zrobilo sie najgorsze swinstwo bo przecież oni są rodziną.
  Pozostaje tylko miec satysfakcje z tego ze taki złamas juz nigdy nie dostanie zadnej pozyczki w banku i nawet lizaka na raty nie kupi a ustawowe odsetki bedą rosły.
  Dłużniku pożyczyłeś kiedyś złotówkę od kolegi i jej nie oddałeś to wiedz ze jesteś smieciem a twoja wiarygodność to samo dno.

  Właśnie tak , pożycz komuś piątaka żeby dowiedzieć się jak wielkim smieciem jest, jeżeli będziesz musiał się upomnieć to znaczy ze taka osoba nie rożni sie niczym od menela żulacego fajki przed sklepem , a gdy odda bez upomnień zachowaj ostrożność , nastepne pożyczki zawieraj na pismie i tylko na lichwiarski procent a najlepiej pod zastaw.

  cftsq

  7 Wrz 12 08:34

Skomentuj