Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Osobista perswazja…

komentarzy 5

Prowadzę windykację przeciwko bardzo znanemu byłemu sportowcowi. Mail od klienta do nas:

Mam nadzieję, że moje słowa nie sprawdzą się, ale standardowa procedura egzekucji via komornik może okazać się nieskuteczna w odniesieniu takiego dłużnika, jak …. Wielu wierzycieli ściga go, z marnym skutkiem. Owszem, mają wierzytelności do firm …, a to nie to samo, ale facet wie, jak się zabukować, jak unikać płacenia. Liczyliśmy, tu przyznam otwarcie, że skoro przekazaliśmy temat Państwu – firmie windykacyjnej, to po uzyskaniu nakazu sami podejmą Państwo jakieś działania bezpośrednie. Komornicy w wielu sytuacjach rozkładają ręce, właśnie, proszą o zaliczki, które wydają, a i tak nic z tego na końcu nie ma. Takiego dłużnika jak … trzeba przycisnąć osobiście… Nie mówię o metodach pozaprawnych, a o często najskuteczniejszej osobistej perswazji.

Proszę z łaski swojej monitorować działania komornika, żeby nie skończyło się na opłaceniu zaliczek i postanowieniu o umorzeniu postępowania z uwagi na bezskuteczność. Facet ma pieniądze, bo świetnie żyje, tylko trzeba chcieć i umieć do tego dotrzeć. Oby komornik wiedział, jak to zrobić, a nie ograniczył się do standardowych działań.

Oczekujemy na informacje o przebiegu egzekucji. Miejmy nadzieję, że będą to dobre informacje i że Z. … spłaci dług.

No to mu odpisałem:

I różne niekonwencjonalne działania podejmować będziemy ale jako że chcemy mieć dla nich usprawiedliwienie, to chcemy najpierw trochę poczekać, aby móc w razie czego wskazać, że nie było innego wyjścia, bo ani wyrok ani komornik nie pomógł… Z niektórymi działaniami na razie „delikatnie” już ruszamy.

Ufff…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

15/03/2012

kategoria: komornik

Komentarze do 'Osobista perswazja…'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Osobista perswazja…'.

 1. Jakaś podpowiedź co to za były znany sportowiec?

  tworzenie stron www

  16 Mar 12 07:53

 2. Odpowiedzią jest Ustawa o ochronie danych osobowych 😉 A swoja drogą zdarzyło mi się kilka razy zajmować się wierzytelnościami „znanych” osobistości. Począwszy od tekstu dłużnika pt.: „Ty wiesz s.. kim ja jestem??”. Z reguły żałosne.

  Artur

  16 Mar 12 08:26

 3. Aktualnie, póki jest dłużnikiem, to mógłbym jego dane podać. Już umieściłem go w internecie na giełdzie wierzytelności. Jednak po spłacie długu musiałbym pamiętać, aby je stąd usunąć, być może też niektóre z komentarzy.

  admin

  16 Mar 12 08:34

 4. Podaj po prostu dyscyplinę 😉

  Kurier

  19 Mar 12 02:51

 5. Kolarstwo 🙂

  Gzu

  19 Mar 12 15:29

Skomentuj