Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„ile czasu jest od windykatora do komornika”

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „ile czasu jest od windykatora do komornika”. To zależy od firmy windykacyjnej. Są takie, co praktycznie nic nie robią w postępowaniu przedsądowym, nawet nie mają dostępu do KRD, tylko od razu wysyłają przedsądowe wezwanie do zapłaty i już chcą wnosić pozew o zapłatę. Czasem trochę odczekają, po wezwaniu albo przed, żeby to tak wyglądało, że uskuteczniają windykację przedsądową.

Najgorsze jest to, że wniesienie pozwu warunkują od zapłacenia przez klienta kosztów zastępstwa procesowego prawnika z którym współpracują. Nie zrozum mnie źle, ja nie mam nic przeciwko powierzaniu radcom prawnym i adwokatom prowadzenia spraw o zapłatę przed sądem. Jednak jaki jest dla klienta sens płacenia w takim przypadku także prowizji firmie windykacyjnej która nic nie robi?

Jak chodzi o moją firmę, to postępowania przedsądowe prowadzę nie dłużej jak 7-8 tygodni, chyba że dłużnik płaci w ratach, to dłużej, ale jeżeli w takim jego tempie spłaty miałoby trwać z rok zanim spłaci cały dług, to wnoszę pozew, ale też nie zawsze. Jeżeli bowiem ustalę wstępnie, że dłużnik nie ma żadnego majątku i komornik nic nie ściągnie od niego, to „nie denerwuję” dłużnika i pozwalam mu spłacać w jego tempie.

Ile więc czasu od windykatora do komornika? Czasem ze dwa miesiące (o ile dłużnik nie wniesie sprzeciwu od nakazu zapłaty ;-)) a czasem nieskończoność – niejedna już wierzytelność została przedawniona przez windykatorów którzy zwlekali z wniesieniem pozwu o zapłatę.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

13/03/2012

kategoria: windykacja

Komentarze do '„ile czasu jest od windykatora do komornika”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„ile czasu jest od windykatora do komornika”'.

 1. „nie denerwuję” dłużnika i pozwalam mu spłacać w jego tempie – szczerze spodobało mi się to zdanie 🙂 można by rzec że niektórzy windykatorzy mają nawet gest 😉 ale wiadomo że chodzi o danie możliwości spłaty długu. Fakt faktem jest, że znam kilka osób które chcą spłacić dług we własnym tempie ze względów problemów finansowych a przez pośpieszające działanie windykatora po prostu na złość unikają spłaty w ogóle.
  Cieszy mnie więc to, że istnieją windykatorzy którzy rozumieją że dług długiem a życie życiem i czasem lepiej dać komuś odetchnąć by samemu coś zyskać…

  Pomoc Prawna

  19 Mar 12 02:29

 2. He, he, dobre. A po jakim czasie można wysłać przedsądowne wezwanie do zapłaty?

  Anonim

  3 maja 12 08:17

Skomentuj