Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„skąd komornik wie gdzie mam konto”

komentarzy 6

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „skąd komornik wie gdzie mam konto”. A może częściowo spłaciłeś wierzycielowi ten dług na konto albo za coś innego mu płaciłeś na jego konto z Twojego konta,  to wskazał je komornikowi we wniosku o egzekucję. Nie? No to pewnie komornik z ZUS-u ma, bo Ty z konta firmowego płaciłeś składki prowadząc działalność gospodarczą albo ma z Urzędu Skarbowego, bo żeś z tego konta podatki opłacał. Też nie? Ku…wa… No to może wierzyciel poprosił jakąś zaprzyjaźnioną firmę, żeby kupiła u Ciebie coś na fakturę, wystawiłeś fakturę a oni ją dali wierzycielowi, ten sobie spisał numer konta i przekazał komornikowi. Też nie?

Aha, Ty nie prowadzisz działalności gospodarczej. No to może podałeś w zeznaniu podatkowym numer konta osobistego, żeby Urząd Skarbowy przesłał Ci nadpłatę podatku i komornik uzyskał nr konta właśnie z US? Też nie? No to może dowiedział się w zakładzie pracy, na który rachunek przelewają Ci wynagrodzenie? Też nie? No to ja już nie wiem, może masz konto bankowe w którymś ze znanych banków i komornik powysyłał w ciemno zajęcia do tych banków i akurat trafił – bank zrealizował zajęcie komornicze. Tak udało się trafić ostatnio komornikowi we Wrocławiu. „Przezorni” dłużnicy co jakiś czas regularnie zmieniają konta ;-).

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 4 Ocena średnia: 3.5]

10/03/2012

Komentarze do '„skąd komornik wie gdzie mam konto”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„skąd komornik wie gdzie mam konto”'.

 1. czy komornik moze zając bezimienne konto bankowe – np., kupuje (nabywam) karte pre-paid jakiegos banku. wiadomo – moge ją ‚doladowac’ przelewajac na nia pieniadze – kupujac ją nie podaje swoich danych (lub sama karta jest na obcą osobę). jak nawet pracodawca przelewa na to konto (przypisane do tej karty) wynagrodzenie, a konto nie ma wlasciciela, to komornik moze je zajac?

  marian

  23 Kwi 12 13:23

 2. Może. Komornik może zająć także rzeczy będące we władaniu dłużnika a więc i te, co do których nie ma pewności czy są własnością dłużnika.

  admin

  23 Kwi 12 16:16

 3. A co można zrobic aby bank nie przelał z mojego konta pieniądze komornikowi

  sonny

  2 maja 12 16:12

 4. Jak już pieniądze na koncie bank zablokuje po otrzymaniu zajęcia komorniczego, to nic nie zrobisz. Bank przeleje pieniądze na konto komornika. Chyba że masz na koncie nie więcej niż trzykrotność średniej krajowej – to jest kwota niepodlegająca egzekucji na rachunku bankowym. Możesz więc pilnować tego, żeby na koncie było więcej niż trzykrotność średniej krajowej.

  admin

  2 maja 12 20:00

 5. Dobre. Jak jestem bogata i mam 3 krotnośc średniej krajowej, to komornik nie może zająć konta, jak jestem biedna to zabiera wszystko, to samo z podatkami, najbogatsi ich nie płacą, biedni płacą najwięcej! Ot nasza Polska wspaniała, wyzysk i podłośc do granic

  kika

  7 Wrz 12 21:09

 6. http://www.kir.com.pl/main.php?p=85920&s=375964

  Tu jest napisane skąd komornik wie , gdzie macie konto bankowe.

  Anonim

  27 Sty 14 14:39

Skomentuj