Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„tytuł egzekucyjny a tytuł wykonawczy”

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „tytuł egzekucyjny a tytuł wykonawczy”. Tytuł egzekucyjny to orzeczenie sądu czyli najczęściej nakaz zapłaty albo wyrok, ale jest to jeszcze nieprawomocne orzeczenie sądu (czyli nieprawomocny nakaz zapłaty, nieprawomocny wyrok). Dopiero gdy stanie się takie orzeczenie prawomocne i sąd nada mu klauzulę wykonalności, to wówczas mamy tytuł wykonawczy uprawniający do egzekucji komorniczej należności w nim zasądzonych.

Szczególnie nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym to jeszcze w wielu przypadkach nic takiego, bo na przykład można taki nakaz uzyskać na podstawie niepodpisanej przez dłużnika faktury i bez żadnych innych dokumentów w sprawie. Gdy pozwany wniesie sprzeciw, to nakaz zapłaty zostanie uchylony i będzie proces sądowy, którego finałem może być oddalenie powództwa o zapłatę. Był nakaz i nie ma nakazu, nie ma nic, prócz wyroku oddalającego powództwo i nakazującego powodowi zwrot kosztów procesu na rzecz pozwanego. Kiedyś dawno zdarzyło nam się tak niestety, w Kutnie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 8 Ocena średnia: 4.5]

07/03/2012

Komentarze do '„tytuł egzekucyjny a tytuł wykonawczy”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„tytuł egzekucyjny a tytuł wykonawczy”'.

 1. Witam serdecznie . Chciałbym się dowiedzieć czy Państwo podejmą się próby odzyskania należności po bezskutecznym postępowaniu komorniczym .Rozprawa sądowa odbyła się w styczniu 2011 roku (z klauzulą wykonalności) w Szczecinie .
  Dłużnik jest na stałe zameldowany w Kutnie , ale od paru lat prowadzi interesy w Szczecinie i Słupsku . Jego działalność gospodarcza ma szeroki wachlarz np.

  -sprzedawał i instalował anteny satelitarne

  – posiadał mały sklepik spożywczy ze sprzedażą internetową zdrowej żywności .(2500,00 zł udziałów)

  – zajmował się cateringiem

  – prowadzi szkołę jeżyków obcych (2500,00 zł udziałów )

  – jego zona prowadzi pod panieńskim nazwiskiem oddzielną firmę cateringową .

  Należność główna : 13 878,38 zł

  odsetki : 3 686,30 zł

  koszty procesu : 2 492,00 zł

  koszty zastępstwa w egzekucji : 600,00 zł

  koszty poprzedniej egzekucji : 269.28 zł

  opłata egzekucyjna : 1 633,22 zł

  opłaty stałe : 59,49 zł

  wydatki gotówkowe : 155,68 zł

  Dłużnik jest osobą prywatną i według informacji z internetu jest wspólnikiem , prokurentem a także pracownikiem w paru firmach (które z tych firm nadal działają jest trudne do ustalenia ).

  Według mojego komornika dłużnik obecnie pracuje u swojej żony .Samochód ma zarejestrowany w Krasnymstawie czyli w miejscowości z której pochodzi jego żona.

  bro

  10 Mar 14 21:35

 2. Myślę, że możemy skutecznie zająć się tą sprawą. nasze dane do kontaktu są na górze, nie korespondujmy tu o tym.

  admin

  11 Mar 14 04:58

Skomentuj