Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

On chciałby wiedzieć, czy jest wpisany do KRD.

1 komentarz

Takiego maila otrzymałem przed chwilą:

Dzień dobry, chciałem się dowiedzieć, czy mógłbym uzyskać informacje na temat tego, czy jestem wpisany do krajowego rejestru długów i jeżeli istnieje taka opcja, to chciałem się dowiedzieć ile wynosi mój dług. Jeżeli tak, co muszę zrobić, aby się o tym dowiedzieć. ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

No, mógłbym bezinteresownie pomóc człowiekowi, bo mam dostęp do KRD ale się boję mu pomóc, bo nie wiem, czy wolno. Jeżeli chciałby to wiedzieć jako przedsiębiorca, to wystarczyłoby, że prześle mi mailem swój NIP i już go sprawdzam, w sekund trzydzieści. Jeżeli chciałby wiedzieć jako konsument, to musiałby przesłać mi swój PESEL ale też upoważnienie do sprawdzenia go. I też w trzydzieści sekund (tyle mi zajmuje logowanie i sprawdzenie podmiotu w KRD) zostałby sprawdzony. Znaczy się, bez upoważnienia też jestem w stanie sprawdzić konsumenta, też w trzydzieści sekund, tylko może być z tego później afera – grzywna dla mnie do 30 tys. zł.

Do rzeczy jednak. Czy wolno mi tak pomóc człowiekowi? A czy mogę założyć stronę internetową oferującą dopisywanie dłużników do KRD na przykład za 50 zeta od sztuki? Ja uważam, że jest na to sposób, bo nawet skoro świadczenie takiej usługi wprost jest zabronione przeze mnie jako klienta KRD, to przecież mogę zawierać umowy cesji długu z prowizją symboliczną w wysokości na przykład 0,5% od odzyskanego długu i w ten sposób dopisywać dłużników już jako ja – ich wierzyciel. 🙂 Kasując przed podpisaniem umowy cesji zaliczkę w kwocie 50 zeta. 😉

Link do tego wpisu prześlę zaraz mailem do kilku Szanownych Przedstawicieli KRD, których zdjęcia i adresy e-mail są na stronie www KRD, może doczekamy się komentarzy – odpowiedzi do tego wpisu?

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

04/03/2012

kategoria: rejestry długów

1 komentarz do 'On chciałby wiedzieć, czy jest wpisany do KRD.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'On chciałby wiedzieć, czy jest wpisany do KRD.'.

  1. Przecież teraz dostęp do KRD ma każdy więc czemu ten człowiek samodzielnie siebie nie sprawdzi. Czy naprawdę ludzie nie potrafią już nic zrobić samodzielnie w dzisiejszych czasach?
    Co do Twojego pytania, to wydaje mi się, że możesz sprawdzić daną osobę w KRD, bo przecież po to jest ta baza, by przestrzegać innych przed dłużnikami lub też ich tam dodawać. To nie BIK, do którego dostęp mają tylko banki i SKOKI oraz dany kredytobiorca o swojej historii. KRD już od jakiegoś czasu jest dostępny dla wszystkich.

    Jak sprawdzić KRD

    7 Sty 13 09:16

Skomentuj