Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak wycofać wniosek egzekucyjny”

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „jak wycofać wniosek egzekucyjny”. Prosta sprawa, po prostu piszesz do komornika wniosek o umorzenie postępowania egzekucyjnego i o zwrócenie Ci tytułu wykonawczego. Komornik w takiej sytuacji zechce wiedzieć, czy przypadkiem dłużnik nie zapłacił długu bezpośrednio na Twoje ręce / na Twoje konto bankowe (przy okazji, polecam te konta osobiste: link). Dlatego, aby zaoszczędzić mu wysyłanie zapytania do Ciebie o to zanim wyda postanowienie o umorzeniu egzekucji, sam napisz we wniosku o umorzenie że dłużnik nie wpłacił Ci żadnej kwoty. Tylko pamiętaj, że umorzenie postępowania egzekucyjnego na Twój wniosek nie uprawnia Cię do wpisania wierzytelności w koszty. Abyś mógł to zrobić, musisz mieć postanowienie o umorzeniu egzekucji przez komornika w związku z jej bezskutecznością. tak samo jeżeli chodzi o umorzenie postępowania egzekucyjnego przeciwko spółce z o.o. jako warunku wszczęcia postępowania o zapłatę przeciwko członkom zarządu. Egzekucja przeciwko spółce musi okazać się bezskuteczna i jako taka zostać umorzona a nie na Twój wniosek, bo Ty się poirytowałeś.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 8 Ocena średnia: 4.4]

"pierwszeństwo w egzekucji"
"ilu komorników może naraz prowadzić egzekucję?"

29/02/2012

kategoria komornik

Komentarze do '„jak wycofać wniosek egzekucyjny”'

Subscribe to comments with RSS

  1. Komornik przysłał mi pismo a w nim zapowiedź umorzenia postępowania egzekucyjnego z powodu całkowitej bezskuteczności. Czy to oznacza że dłużnikowi zostanie anulowany dług wobec mnie i nie odzyskam należnych mi pieniędzy?

    inka

    25 Gru 14 18:08

  2. Absolutnie nie. Dług nadal będzie istniał nawet po umorzeniu postępowania egzekucyjnego. Co więcej, będzie Pani mogła ponownie (nieograniczoną ilość razy) złożyć do komornika wniosek o wszczęcie egzekucji. Umarzając postępowanie komornik po prostu kończy je stwierdzając bezskuteczność egzekucji. Warto wówczas rozważyć skorzystanie z usług firmy windykacyjnej która przeprowadzi wywiad mający na celu wyłonienie składników majątku dłużnika na które komornik nie natrafił. Czasem taki majątek znajduje się w innym rejonie, poza miejscowością, gminą lub powiatem w którym komornik dokonywał ustaleń. W grę wchodzą też inne działania w zakresie windykacji, zależy od firmy windykacyjnej.

    admin

    25 Gru 14 18:16

Skomentuj