Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy mimo zajęcia wynagrodzenia komornik zajmie zwrot podatku”

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „czy mimo zajęcia wynagrodzenia komornik zajmie zwrot podatku”. Tak, może zająć. Komornik może prowadzić egzekucję ze wszystkich składników majątku dłużnika jednocześnie. Komornik musi zostawić z pensji minimum ustawowo wolne od zajęcia, ale zwrot podatku to osobna wierzytelność i komornik może ją zająć. A czy zajmie? Myślę że tak, bo zauważyłem, że zajęcie wierzytelności z tytułu nadpłaty podatku jest zawsze wysyłane „na pierwszy ogień”, wystarczy tylko ustalić pod który Urząd Skarbowy dłużnik podlega, a z tym zwykle nie ma problemu.

Konto bankowe komornik też może zająć, pomimo uprzedniego zajęcia wynagrodzenia i nadpłaty podatku.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 19 Ocena średnia: 4.2]

27/02/2012

Komentarze do '„czy mimo zajęcia wynagrodzenia komornik zajmie zwrot podatku”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy mimo zajęcia wynagrodzenia komornik zajmie zwrot podatku”'.

  1. Tak ja tez mam pytanie,na mojej pensji siedzi komornik zabiera polowe, wszyscy wierzyciele oddali zadluzenie temu wlasnie komornikowi. Czy w takim przypadku moze zajac zwrot z podatku?

    pati

    4 Lut 15 17:11

  2. Zakładając, że wciąż można prowadzić egzekucję z nadpłaty podatku, to tak, może komornik zająć zwrot podatku. Jednakże jest wyrok NSA zgodnie z którym nie można, więcej o tym tutaj: http://prawo.rp.pl/artykul/1097431.html Czy to się „przyjęło”, tego nie wiem.

    admin

    4 Lut 15 17:25

Skomentuj