Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„upadłość a windykacja”

komentarze 4

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „upadłość a windykacja”. Po ogłoszeniu przez sąd upadłości dłużnika, nie wolno prowadzić ani windykacji ani komorniczego postępowania windykacyjnego. Tylko syndyk działa w sprawie spieniężając i dzieląc majątek upadłego dłużnika, o ile cokolwiek jeszcze pozostało. Mam takiego jednego klienta – rolnika, co wydzwania do mnie po oryginały faktur w sprawie przeciwko spółce jawnej której ogłoszono upadłość z rok temu.

Jak to mówią „Chłop żywemu nie przepuści” i do tego klienta nie dociera to, co wyżej napisałem, on chce zlecić (chyba karkom) odzyskanie długu od wspólników tej upadłej spółki. Ja ku….wa nie mam czasu pisać do prawników o te faktury, ich czas też szanuję. Sprawa była w sądzie, nawet wyrok jest w I instancji, bo dłużnik wniósł wcześniej sprzeciw od nakazu zapłaty. I tuż po wydaniu wyroku – upadłość. Już nie mam siły do tego rolnika, jeszcze raz zadzwoni to poproszę prawników żeby mi te faktury przesłali albo ten wyrok. Tylko teraz tak: ja mu to prześlę, on uruchomi karków, zrobi się afera i ku….wa ja będę musiał przekonywać prokuraturę, że mówiłem temu rolnikowi o tym, że ogłoszono upadłość i że nie wolno prowadzić windykacji. Jak ja to udowodnię? On nie ma poczty internetowej cobym mógł sobie zachować dowód w postaci wysłanego maila z pouczeniem go o sytuacji. Jestem pewien, że jak go wezmą w obroty to będzie twierdził, że ja mu nic nie mówiłem o sytuacji prawnej w sprawie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 4.5]

24/02/2012

kategoria upadłość

Komentarze do '„upadłość a windykacja”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„upadłość a windykacja”'.

 1. Bystry jesteś, skorzystaj z PP

  Pako

  24 Lut 12 18:30

 2. Korzystam.

  admin

  25 Lut 12 09:14

 3. A czy można poprowadzić windykację przeciwko dłużnikowi który został postawiony w stan upadłości układowej i potem zaciągnął ten dług?

  Natalka

  1 maja 12 18:31

 4. Jeżeli zobowiązanie spólka zaciągnęla po ogłoszeniu upadłości układowej to jasne że można dochodzić zapłaty takiej wierzytelności. Układ takiej wierzytelności nie obejmuje przeciez.

  Kot102

  1 maja 12 18:47

Skomentuj