Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Laserem go!

skomentuj

Taki mail:

Nie wiem od czego mam zacząć, może najpierw się przedstawię; nazywam się … i jako właścicielka salonu kosmetycznego zakupiłam laser kosmetyczny w 2010 r, w … z … i od tego momentu zaczeły się moje problemy. Mam nadzieję, że da się jeszcze coś zrobić w mojej sprawie.

Poniżej opisuje całą sprawę

SPRAWA PRZECIWKO … – …

Cała sprawa zaczęła się od wpłacenia zaliczki w kwocie 5tys. na poczet urządzenia laser …w  05.03.2010 roku firmie … Pan … musiał ją (zaliczkę) wpłacić producentowi za urządzenie, aby je zamówić. Następnie w dniu 01.04.2010 roku Pan … przywiózł urządzenie do …, gdzie jest zameldowany mój mąż i gdzie również odbyło się pseudo szkolenie z urządzenia Laser … (ponieważ rozmowa była o profesjonalnym szkoleniu przeprowadzanym przez Szkoleniowca z tej dziedziny, a nie tylko jak się włącza i wyłącza maszynę) i wpłacenie pozostałej kwoty, która w całości wyniosła 31.967,21 zł (bez podatku Vat gdyż byłam uprawniona do zakupu na terenie EU bez podatku Vat);  (były to nasze życiowe oszczędności na otwarcie Salonu Kosmetycznego w Irlandii i moje marzenie zawodowe). Po kilku dniach wróciliśmy z laserem zakupionym u Pana … do Irlandii, by wykonywać również usługi z zakresu laseroterapii i tutaj czar prysł, po niecałym miesiącu  laser przestał pracować, elektronika przestała funkcjonować, a po otwarciu tylnej ścianki  zobaczyłam półkę na ,której był postawiony mózg maszyny, półka była „oderznięta od siekierą, w tym momencie nie miałam wątpliwości jakiej jakości jest sprzęt za tak duże pieniądze.

W między czasie szukaliśmy firmy kurierskiej, która by przewiozła go do firmy … i tak dnia 05.06.2010 firma  kurierska (list przewozowy) przewiozła laser panu …, a następnie miałam czekać koło 2 tygodni na nowy lub naprawiony sprzęt tak się jednak nie stało.

W lipcu mąż zadzwonił na Komendę główną Policji wydziału do walki z przestępczością gospodarczą o wskazówki w tej sprawie, i tak po radzie jaką usłyszeliśmy, wysłaliśmy pierwsze pismo o dostarczenie nowego ,lub naprawionego sprzętu i daliśmy następne 2 tygodnie czasu na jego dostarczenie, to jednak się nie sprawdziło.

Drugim krokiem było pismo o odstąpienie od umowy przez pana … co pociągało konsekwencje natychmiastowego zwrotu naszych pieniędzy na nasze konto bankowe, to też nie poskutkowało i w między czasie te  pisma wróciły ze stempelkiem, że awizo z poczty było dostarczone dwa razy, ale nikt nie podjął się jego odebrania na poczcie. Dzwoniliśmy do niego niejednokrotnie – raz chciał nas wrobić , „jaki pracownik odbierał lasera (gdyż może ja go w ogóle nie wysłałam, podejście typowego cwaniaka? – nikt mu nic nie udowodni). Już wysyłam pieniążki – brzmiała następna wypowiedz i znowu cisza, poprosiłam o potwierdzenie mailowe wysłanych pieniędzy, to oczywiście nie nastąpiło.

W grudniu 2010 roku zaczeliśmy postępowanie prawne w kancelarii Adwokackiej Pana …, jako mojego pełnomocnika w tej sprawie, co nas znów pociągnęło za kieszeń, a czego efektem było wystosowanie pisma prawnego z nakazem wpłacenia zalegającej sumy na moje konto, oczywiście pismo wróciło do kancelarii.

Następnym krokiem było wejście na drogę postępowania sądowego, (czego się obawiałam bardzo z obawy o moje zdrowie fizyczne i psychiczne). W dniu 22.03.2011, odbyła się rozprawa sądowa z mojego powództwa ,które zaowocowało nakazem zapłaty w postępowaniu upominawczym.

Pan … olał to wezwanie do sądu i wezwanie trafiło z powrotem do źródła jego sporządzenia, czyli Sądu Rejonowego w Warszawie Praga – Północ. Nie stawił się na rozprawę, wiec nie wniósł sprzeciwu, tym lepiej dla mnie pomyślałam, bo musiałabym się również stawić osobiście, czego się obawiałam najbardziej ze względu na cukrzycę i nerwicę z jaką się borykam. Czekaliśmy na uprawomocnienie wyroku i tak tez się stało. Dnia 07.07.2011 roku. Sąd postanawia nadać klauzule wykonalności nakazowi zapłaty w postępowaniu upominawczym z dnia 22.03.2011 r, wraz z odsetkami ustawowymi i kosztami zastępstwa procesowego od dnia 28.01.2011 r, które są naliczane do dnia zapłaty przez Pana ….

Komornik chce umorzyć postępowanie, ponieważ na koncie wskazanym przeze mnie nie było środków do zajęcia, więc poprosiłam o pomoc kancelarie doradztwa prawnego, wywiadu i windykacji w znalezieniu innych rachunków bankowych oraz nieruchomości, ale też nic nie udało się znaleźć, a  z drugiej strony ja nie mam takiej mocy prawnej, żeby dotrzeć do danych o jego majątku, dochodach, i na dodatek to nie jest mój dobry kolega lub wspólnik o którym mogę cokolwiek powiedzieć (to nasze prawo w Polsce stoi po prostu na wysokości zadania i chroni takich przestępców, aby dalej robili czarne interesy i niczym się nie przejmowali, nawet Prawo i Sądy im nie przeszkodzą w ich dalszej karierze).

Nikt nie może mu nic zrobić i on dobrze o tym wie, tylko co to znaczy dla mnie, że mam zamknąć ten rozdział i dać mu spokojnie żyć na mój koszt i za moje oszczędności życiowe.

Po przeszło roku byłam zmuszona zamknąć swój salon kosmetyczny, bo nie miałam na stanie rentownego narzędzia pracy jaki zakupiłam u Pana … pod hasłem – beauty … i które miało mi znosić złote jajka, a nie zarobiłam ani centa na nim. W dzisiejszych czasach zabiegi laserowe to Nr :1 w każdym dobrym salonie na całym świecie, pozbawił mnie nabycia urządzenia z naprawdę profesjonalnego sklepu, nie tylko z nazwy, a jednocześnie straciłam klientów, którzy pytali każdego dnia kiedy spodziewam się maszyny i kiedy mogę ich zapisać na zabieg  i tak jest do dzisiejszego dnia. A ja cóż mam powiedzieć ,że zostałam okradziona i oszukana. A on przypuszczam już zdążył się zabezpieczyć i ulokował swoje majętności w rękach rodziny i tak myślę że nie jestem pierwszą ofiarą Pana ….

Jestem zdeterminowana i nie wiem co mam robić, ale mam nadzieje że uda mi się jeszcze odzyskać moje oszczędności. Szukam pomocy, bo nie chce mu darować oszczędności na które tak ciężko pracowałam będąc schorowanym człowiekiem. Mam nadzieje spotkać nie tylko sprzymierzeńca,  w walce z tym Panem, ale również zrozumienia mojego położenia i wyeliminowania podobnych sytuacji tego oszusta w przyszłości.

Dziękuję za przeczytanie mojej wiadomości i proszę o odpowiedz czy mogłabym liczyć na Państwa pomoc w mojej sprawie i na jakich warunkach z Państwa strony byłoby to możliwe, i przede wszystkim czy jesteście mi Państwo w stanie pomóc.

Odpisałem, uprzedziłem klientkę:

Możemy przyjąć tę sprawę, jeżeli dłużnik przebywa pod znanym Pani adresem i można go tam zastać, choćby i wieczorem. Proszę jednak liczyć się z tym, że windykacja w tej sprawie nie sprowadzałaby się do współpracy z komornikiem ale do bezpośrednich i pośrednich nacisków na dłużnika. Nie byłaby raczej etyczną choć w zasadzie zgodną z prawem. Trzeba by go przymusić do tego, aby zapłacił, nie ma dla nas znaczenia, że pieniądze i majątek przekazał komuś, zapewne ma je do dyspozycji kiedy zechce.

Luty 24th, 2012 at 7:05 pm

kategoria: majątek

Skomentuj