Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„ilu komorników może naraz prowadzić egzekucję?”

komentarze 4

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „ilu komorników może naraz prowadzić egzekucję?” Formalnie nie ma ograniczenia w tej kwestii, egzekucję przeciwko jednemu dłużnikowi może prowadzić wielu komorników, każdy z wniosku innego wierzyciela. Pod warunkiem, że każdy z nich prowadzi egzekucje z innego składnika majątku dłużnika. Jeżeli dwóch lub więcej komorników zajmie ten sam składnik majątku dłużnika, np. jego konto w danym banku albo jego ten sam samochód, to następuje zbieg egzekucji i jeden komornik przejmie sprawy prowadzone przez pozostałych komorników którzy zajęli ten sam składnik majątku dłużnika.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 29 Ocena średnia: 4.3]

24/02/2012

kategoria komornik

Komentarze do '„ilu komorników może naraz prowadzić egzekucję?”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„ilu komorników może naraz prowadzić egzekucję?”'.

 1. Panowie komornicy może dla reklamy podejmiecie się rzeczy niemożliwych czyli egzekucji długu na słynnym redemptoryście.

  bezdomny

  24 Lut 12 08:59

 2. Na podstawie czego? Masz wyrok, albo umowę pożyczki, albo niezapłaconą fakturę, jakieś inne oświadczenie? Jak masz, to dawaj, będziemy windykować go.

  admin

  24 Lut 12 09:21

 3. Mam 1 komornika i chce wejść drugi czy może

  zbys

  25 Wrz 14 21:28

 4. Może ale jak zajmie to samo co ten pierwszy (konto, samochód, wierzytelność w US…), to nastąpi zbieg egzekucji i tylko jeden tylko będzie obie sprawy prowadził.

  admin

  26 Wrz 14 03:54

Skomentuj