Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy komornik może oszukać”

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „czy komornik może oszukać”. No, komornik to też człowiek. 😉 Ja współpracowałem z komornikami w sumie już w tysiącach spraw i nigdy żaden mnie nie oszukał jak i nic mi nie wiadomo o tym, aby oszukał mojego dłużnika. Jednak ze dwa, trzy razy czytałem i słyszałem w mediach o komornikach którzy oszukiwali.

Nie można więc wykluczyć tego, że komornik nie przeleje wierzycielowi odzyskanych dla niego pieniędzy od dłużnika. Może też na przykład zawyżyć dłużnikowi egzekwowaną kwotę, na przykład niby przez pomyłkę doliczając podwójną wartość odsetek za zwłokę. Wierzycielowi powiedzmy że przekaże tyle ile mu się należy a tę nadwyżkę zostawi sobie.

Nie, no, ja przepraszam panie i panów komorników, padło pytanie, to odpowiedziałem tylko.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 9 Ocena średnia: 4.4]

24/02/2012

kategoria komornik

Komentarze do '„czy komornik może oszukać”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy komornik może oszukać”'.

  1. Komornicy zazwyczaj nie oszukują, prokurarura nazywa to oczywistą pomyłka.

    Pako

    24 Lut 12 18:28

  2. Tak komornik ma możliwości żeby oszukać. Szeroko znana jest metoda na sobowtóra, która polega na egzekucji od osoby o takim samym imieniu i nazwisku ale nie bedacej w rzeczywistosci dłużnikiem. Można to w sumie robić do kwoty 200k. Wtedy nawet jak jest sprawa w sądzie to i tak nic z tego dla komornika nie wynika negatywnego no bo przecież errare humanum est 😉 Krecac paru sobowtórow, nalepiej jakiś emerytów itp. miesiecznie można pewnie nieźle sobie dorobić bez wielkiego nakładu pracy i stresu. Najśmieszniejsze jest to, że sobowtór prakrycznie już kaski odzyskać nie może. Jak to mówi znane przysłowie i komornik syty i wierzyciel kontent. To musi być niezły fun widzieć takiego dziadka lub babcię z wyczyszczonym kontem i śmiać im się prosto w twarz. Może jak skończę prawo to też uda mi się zostać komornikiem. To super zawód. Obrotni komornicy wyciągają ponoć nawet do 2 dużych baniek miesięcznie. To jest życie…

    Bolec

    28 Lut 13 18:58

Skomentuj