Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„co można legalnie napisać o dłużniku w internecie”

1 komentarz

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „co można legalnie napisać o dłużniku w internecie”. Publikowanie dłużnika w internecie ograniczyłbym jedynie do formy ogłoszenia wierzytelności na sprzedaż, no pod takim pozorem. Odradzałbym publikowanie informacji o dłużniku w formie ostrzeżenia przed nim, bo to może naruszać jego dobra osobiste i możesz mieć przez to kłopoty. Opublikowanie samych faktów w ramach (rzekomo) oferty sprzedaży też „daje czadu” nie bój się.

No wiem, że jesteś zdenerwowany tym, że Ci nie płaci, ale jeżeli nie masz pewności i dowodów, że jest to z jego strony podyktowane nieuczciwością i że Cię oszukał, to nie pisz o nim jako o nieuczciwym i o oszuście. Dłużnik też ma oprawa, pozwie Cię albo zgłosi sprawę do prokuratury i Ty później w sądzie będziesz musiał udowodnić że on jest tym, kim go nazwałeś. A to że jest dłużnikiem, to jeszcze nie dowód na to, że jest nieuczciwy albo że oszust z niego. Może miał zamiar Ci zapłacić, ale jakiś losowy wypadek spowodował pogorszenie się jego sytuacji finansowej? Może był chory, jego firma nie przynosiła zysków? jak nie wiesz, jak było, to nie wychylaj się z epitetami. A oszustem jest tylko ten, kto zaciągając dług, już z góry nie ma zamiaru zapłacić.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

24/02/2012

kategoria upublicznianie

1 komentarz do '„co można legalnie napisać o dłużniku w internecie”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„co można legalnie napisać o dłużniku w internecie”'.

  1. to jakiś żart? to ja w takim razie od pana wymoądrzającego sie tu chętnie pożyczę parę groszy. oddam za 80 lat – a jak nie dożyję, no cóż – mam zamiar…

    Anonim

    10 Lut 15 21:13

Skomentuj