Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Niewybudowali, nieściąglani… bla, bla, bla…

skomentuj

Taki mail:

Przedsiębiorstwo Budowlane „…” miało mi wybudować dom w miejscowości …. Umowa przewidywała termin oddania domu na 30.06.1998 r. Niestety termin ten nie został dotrzymany. Przez kilka lat „…” zwodził mnie, by w końcu w roku 2003 porzucić rozgrzebaną, zaawansowaną w ok. 30% budowę.

Wniosłem sprawę do sądu. Wygrałem sprawę w I instancji (Sąd Okręgowy w Gdańsku) sygn. akt IC …/03. Wniesiona przeze mnie apelacja (Sąd Apelacyjny w Gdańsku) zwiększyła zasądzoną mi kwotę – sygn. akt IACa …/07.

Działająca na podstawie klauzuli wykonalności komornik od roku 2006 do 2008 nie wyegzekwowała od firmy „…” ani grosza. Wówczas zwróciłem się do sądu o nadanie klauzuli wykonalności przeciwko wspólnikom spółki P.B. „…”. Na podstawie tej klauzuli działała, bezskutecznie, komornik. Sprawę prowadziła pod sygnaturą KM …/09 komornik …. W tej chwili sprawa jest umorzona.

Na dziś kwota wierzytelności z odsetkami to ok. 250 tys. zł.

Aktualne adresy dłużników to:

1. …, PESEL … zam. …. Mieszka w służbowym mieszkaniu spółki …, w której jest zatrudniony jako prezes.

2. …, brat …, PESEL  … zam … – mieszka w pokoju wynajmowanym od żony.

Obaj Panowie nie posiadają (jak zeznali przed sądem) żadnego majątku. W/w komornik prowadzi (prowadził)przeciwko nim (oprócz mojej) kilkadziesiąt spraw.

Czy są Państwo w stanie mi pomóc, jeśli tak to na jakich warunkach?

Praktycznie codziennie podobne maile otrzymuję. Może już jestem zwichrowany ale nasuwa mi się pytanie, czy jest w ogóle ktoś, komu wybudowano dom, zamówiony od podstaw? Pewnie przesadzam, są tacy szczęśliwcy. Tym niemniej, gdybym ja chciał mieć drugi dom, to na pewno wolałbym kupić gotowy a nie budować. Zbyt wiele takich maili naczytałem się.

Co do twoich dłużników, może postępowanie karne? Tyle spraw u komornika może przekonać prokuraturę że, że goście są oszustami. Sprawdź jeszcze, czy wśród tych spraw u komornika są długi powstałe wcześniej niż Twoja wierzytelność. Łatwiej będzie wykazać wówczas, że wiedzieli, że nie wywiążą się z umowy z Tobą, że nie mieli zamiaru wywiązać się biorąc kasę od Ciebie.

Luty 22nd, 2012 at 6:48 pm

kategoria: windykacja

Skomentuj