Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dług wobec firmy telekomunikacyjnej

skomentuj

Taki mail:

chciałbym uzyskać informacje na taki temat: co w przypadku niezapłacenia firmie telekomunikacyjnej należności dzieje sie z dłużnikiem, jakie sa konsekwencje czy podczas pracy na umowe o prace konto bankowe zostaje zajete i w jakiej wysokosci, kiedy sie trafia na liste „KRD”, jak dlugo moze trwać postepowanie i kiedy dlug jest niemozliwy do wyegzekowania oraz kiedy dlug mija przedawnieniu


No, nie jest to zlecenie windykacji należności (mail wysłany do mojej firmy windykacyjnej) ale OK, odpowiem. Jeżeli w tym wypadku dług będzie wynosił co najmniej 200 zł. to już może zostać wpisany do KRD, pod warunkiem że minie 60 dni od terminu zapłaty. Firma telekomunikacyjna musi uzyskać tytuł wykonawczy w sądzie i dopiero może złożyć wniosek egzekucyjny u komornika a ten, owszem, może zająć między innymi konto bankowe albo wynagrodzenie za pracę. Albo samochód, albo mieszkanie, albo komputer albo … Jeżeli komornik nie znajdzie u Ciebie nic, co może zająć i egzekwować dług, to prędzej lub później da sobie spokój (różnie) i postępowanie egzekucyjne umorzy ale wierzyciel może o każdym czasie ponownie złożyć wniosek egzekucyjny u komornika.

Takie okresowe (comiesięczne) roszczenia przedawniają się z upływem trzech lat, ale po zasądzeniu jest to dziesięcioletni bieg przedawnienia.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

22/02/2012

kategoria: zadłużenie

Skomentuj