Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy firmy windykacyjne działają legalnie”

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „czy firmy windykacyjne działają legalnie”. Firmy windykacyjne mają prawo działać – prowadzić windykację w czyimś imieniu. Firma windykacyjna (jej właściciel), podpisując umowę na windykację z wierzycielem, zostaje po prostu jego pełnomocnikiem w negocjacjach z dłużnikiem. Problemem bywa natomiast sam sposób prowadzenia windykacji przez windykatorów. Pewne działania są legalne, jak na przykład stosowne upublicznianie dłużnika a inne nie są legalne, lub raczej są bezprawne. Wiele firm windykacyjnych działa na granicy prawa, czyli na przykład dopuszcza się się w negocjacjach z dłużnikiem zachowań, które na przykład jeden prokurator (i sąd) mógłby uznać za bezprawne a inny nie. O typowych bandytach tu nie wspominam, bo wiadomo, że i tacy są.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

22/02/2012

kategoria: windykacja

Komentarze do '„czy firmy windykacyjne działają legalnie”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy firmy windykacyjne działają legalnie”'.

 1. Czy warto jeszcze obecnie otworzyć firmę windykacyjną?

  Anonim

  2 maja 12 17:18

 2. To tak, jakbyś zadał takie pytanie odnośnie jakiegokolwiek innego biznesu. Na przykład, czy warto otworzyć sklep z galanteria skórzaną albo agencję reklamową.

  Co do konkretnie firm windykacyjnych, to jeden mój kolega też otworzył rok temu i podobno nieźle sobie radzi. Windykując zgodnie z prawem, dodam.

  admin

  2 maja 12 20:03

Skomentuj