Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy firma windykacyjna ma prawo wpisać moje nazwisko i ulicę do internetu?”

1 komentarz

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „czy firma windykacyjna ma prawo wpisać moje nazwisko i ulicę do internetu?” A ku…wa, pewnie że ma prawo, wystawiając Twój dług na sprzedaż. Kiedyś miałem proces, zostałem pozwany o ochronę dóbr osobistych i zapłatę. Adwokat dłużnika którego opublikowałem w necie, rozbawił nie do łez w swym pozwie. Napisał między innymi, że publikując dług na sprzedaż wcale nie powinienem opisywać czyj to dług, tylko napisać że mam wierzytelność do sprzedania i w jakiej kwocie. Zero danych dłużnika, ani nazwiska samego. Czy to nie świetna anegdotka? Proces wygrałem, powództwo oddalił sąd.

Jak to mówią, „Nie jednemu psu Burek”. Janów Kowalskich jest wielu a jeżeli ktoś decyduje się na zakup długu, to chodzi mu o ten a nie inny, konkretny dług – konkretnego dłużnika. Na przykład dlatego, że z kolei on jest jego dłużnikiem i chce potrącić wzajemne zobowiązania albo mgliście słyszał, że tamten może mieć długi a znając jakiś jego składnik majątku, chciałby kupić jakiś jego dług żeby wyegzekwować i zarobić na tym.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

22/02/2012

kategoria: rejestry długów

1 komentarz do '„czy firma windykacyjna ma prawo wpisać moje nazwisko i ulicę do internetu?”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy firma windykacyjna ma prawo wpisać moje nazwisko i ulicę do internetu?”'.

  1. Hehehe… Dobre. Jak tylko uzyskam tytuł to opublikuję ofertę sprzedaży długu 🙂

    Rex

    7 Mar 12 18:48

Skomentuj