Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„wizyta komornika w domu”

komentarze 3

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „wizyta komornika w domu”. Jest to jedna z mniej skutecznych czynności komorniczych. Jeżeli czasem (rzadko) doprowadza to odzyskania długu to najczęściej dlatego, że nieświadomy dłużnik ze strachu przed zlicytowaniem rzeczy jego, sam dokonuje zapłaty. Nieświadomy tego, że na jego już używany telewizor, komputer albo lodówkę zapewne nikt nie połakomi się na licytacji. Licytacje takich domowych ruchomości są generalnie bardzo nieskuteczne. Chociaż na drugiej licytacji cena wywoławcza ruchomości wynosi tylko połowę wartości szacunkowej. Wierzyciele nie chcą też przejmować takich rzeczy po nieskutecznej licytacji, choć mogą, po cenie wywoławczej.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 4.7]

21/02/2012

Komentarze do '„wizyta komornika w domu”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„wizyta komornika w domu”'.

 1. Dodatkowo taka licytacja przeważnie daje zaspokojenie wierzyciela tylko przy niewielkiej kwocie długu, przeciętnie komornik nie jest w stanie spieniężyć ruchomości na kwotę większą niż 1000-2000 PLN, chyba że trafi na w miarę nowy samochód, czy jakieś cenne precjoza.
  Za to taka groźba licytacji jest bardzo dobrym środkiem środkiem przymuszenia dłużnika do spłaty długu

  wentro

  3 Lut 13 13:40

 2. Mam prawomocny nakaz płatniczy na ponad 70 tys. + odsetki od dwóch lat Komornik twierdzi, ze nie potrafi odzyskać długu. Poszukuję sprawnej i skutecznej firmy z która mógłbym podzielić się odzyskana kwotą. Jeśli opieracie się Państwo jedynie na pośrednictwie z lokalnym komornikiem to proszę nie składać oferty.
  Dłużnik mieszka w Tomaszowie Lubelskim, pracuje w Lublinie

  szaman

  9 Mar 14 06:08

 3. Proszę o pozostawienie nam namiarów na siebie. Nasze kontakty: tel. 505 159 136, 32 291 99 75, e-mail: windykacja@grabowski.biz.pl

  admin

  9 Mar 14 07:17

Skomentuj