Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„podpisywanie faktur sąd”

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „podpisywanie faktur sąd”. Znaczy się, czy sąd wyda nakaz zapłaty na podstawie tylko niepodpisanej faktury i bez żadnych innych dokumentów? Tak wyda nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, przynajmniej u mnie w sądzie wydają a i w kilku innych, do których swego czasu składałem pozwy, to też. Nasuwa się jednak pytanie w takiej sytuacji, co będzie jeżeli dłużnik wniesie sprzeciw od nakazu zapłaty w którym zarzuci Ci iż faktura jest wystawiona bezpodstawnie, on jej nie otrzymał (oczywiście też nie zaksięgował, aby nie zostawiać śladu), czyli że on nie otrzymał od Ciebie towaru który widnieje wyszczególniony na fakturze. To na Tobie będzie spoczywał ciężar dowodowy, czyli że on nie musi udowadniać tego, że nie jest dłużnikiem tylko Ty musisz udowodnić, że on jest dłużnikiem Twoim.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

21/02/2012

kategoria faktura

Komentarze do '„podpisywanie faktur sąd”'

Subscribe to comments with RSS

 1. Mam do zwindykowania kilkanańscie faktur za wykonanie usług informatycznych (nie wiem czy to ważne?) o wartości od 2,5tys do 47800zł. Zakładam, że inne firmy też mogą zaprzestać płacenia fv w krótkim okresie (wszystkie firmy z Polski – różnych regionów, ja z Bełchatowa).

  Proszę o informację:

  1. Ile jest opłaty wstępnej i innych opłat, np. jak nie dojdzie do skutku lub ile % dla Państwa jeśli uda się odzyskac pieniązki, ile moich opłat, itp.?

  2. Czy windykujecie na terenie całego kraju?

  3. Jak jest Państwa skuteczność w tego rodzaju usługach – jaki jest średni okres oczekiwania na zapłatę?

  4. Czy ewentualnie mógłbym Państwu owe przeterminowane fv sprzedać?

  5. Na jakim etapie mogę liczyć na pomoc (przed sądem, w sądzie, itp.)

  japan

  13 Mar 14 08:45

 2. Skuteczność mamy niezłą, pracujemy w całym kraju, na każdym etapie prowadzimy windykację (przedsądowa, sądowa, komornicza, pokomornicza). Nie mierzyliśmy średniego czasu; niektóre sprawy załatwiamy i w tydzień a są i takie, co miesiącami ciągną się. Nie skupujemy długów. Co do reszty, to prosimy op wykaz tych dłużników na maila windykacja@grabowski.biz.pl – sprawdzimy ich szybko i przedstawimy ofertę, w każdym przypadku uwzględniającą wysokość kwoty.

  admin

  13 Mar 14 11:57

Skomentuj