Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„oszacowanie nieruchomości w licytacji”

komentarze 3

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „oszacowanie nieruchomości w licytacji”. Oszacowania dokonuje biegły sądowy, jednak aby do tego doszło, wierzyciel musi na ten cel wpłacić zaliczkę. Zaliczki bywają w różnej wysokości, zależy co to za nieruchomość bo np. działkę łatwiej oszacować niż dom, to jasne. Czasem więc musiałem wpłacić 800 zł., czasem 1.500 zł. a czasem ponad 2000 zł. a i 3000 zł. tez raz było.

Ponieważ jednak w większości przypadków nieruchomości nie zostaje sprzedana nawet na drugiej licytacji, gdzie cena wywoławcza wynosi 2/3 wartości szacunkowej, to ostatnimi czasy nie palę się zbytnio do licytowania nieruchomości. Podliczyłem, że mam w sumie „utopione” w nieskutecznych egzekucjach … aż mi wstyd napisać, ile. Najtrudniej zlicytować zamieszkałe nieruchomości bo nikt nie chce użerać się potem z problemem pozbycia się lokatorów.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

20/02/2012

Komentarze do '„oszacowanie nieruchomości w licytacji”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„oszacowanie nieruchomości w licytacji”'.

 1. Cały czas myślałam że ceny na licytacjach są krzywdząco niskie a tu tak piszesz.

  Winia

  20 Lut 12 22:04

 2. Działki niezabudowane sprzedają się na licytacjach już na pierwszych licytacjach, nie mów że nie.

  Anonim

  20 Lut 12 22:19

 3. Działki niezabudowane też niezbyt często bywają zlicytowane, nawet na drugiej licytacji. Przynajmniej jak chodzi o rolne. Jednak i te pod zabudowę też niewiele lepiej. A wieści o zbliżającej się licytacji rozpuszczamy naprawdę szerokim echem zarówno poprzez publikacje na portalach jak i poprzez mailing do firm z regionu.

  admin

  20 Lut 12 22:26

Skomentuj