Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„etap po komorniku”

skomentuj

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „etap po komorniku”. Po bezskutecznej egzekucji komorniczej? Można skorzystać z działającej niekonwencjonalnie firmy windykacyjnej specjalizującej się w wywieraniu psychicznej presji na dłużnikach, jak najbardziej nieetycznej ale zgodnej z prawem. Można też zatrudnić detektywa aby spróbował ustalić jakiś majątek dłużnika, ot choćby w którym banku dłużnik ma teraz konto firmowe, albo u kogo ma wierzytelność. Po to, aby ewentualnie ponownie wnieść do komornika o egzekucję, wskazując co i gdzie ma zająć dłużnikowi. Zresztą niektóre firmy windykacyjne zatrudniają też detektywów.

Możesz też samodzielnie wpisać dłużnika do rejestru długów oraz umieścić w internecie na giełdzie wierzytelności. Możliwe że takie wpisy dyskredytujące go w końcu zmotywują go do zapłaty.

I możesz też spróbować przymusić go do zapłaty postępowaniem karnym, zgłaszając do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu wyłudzenia. To nic Cię nie będzie kosztować. Dobrze byłoby móc wykazać, że dłużnik, zaciągając u Ciebie zobowiązanie, wiedział że nie wywiąże się z umowy, że nie zapłaci Ci. I tak też na przykład w przypadku przedsiębiorcy który nie zapłacił Ci za towar, dobrze byłoby sprawdzić zwłaszcza w rejestrze dłużników, czy nie figuruje on w nim z wieloma długami powstałymi wcześniej niż jego dług wobec Ciebie. Jest wówczas szansa na przekonanie organów ścigania, że dłużnik, zaciągając u Ciebie zobowiązanie, był już w tak kiepskiej sytuacji finansowej, że na pewno zdawał sobie sprawę z tego że nie zapłaci Ci.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

17/02/2012

kategoria windykacja

Skomentuj