Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy warto pozywać po ogłoszeniu upadłości”

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „czy warto pozywać po ogłoszeniu upadłości”. Tak, warto jeżeli chcesz sobie poćwiczyć pisanie pozwów. 🙂 A tak na serio, to po ogłoszeniu upadłości nie można ani skutecznie pozwać upadłego dłużnika ani też nie można prowadzić postępowania egzekucyjnego. Po ogłoszeniu upadłości tylko syndyk może działać w sprawie. Można ewentualnie założyć sprawę karną (o wyłudzenie) członkom zarządu i doprowadzić do skazania ich z obowiązkiem naprawienia szkody. A tak swoja drogą, to warto sprawdzać w rejestrach długów potencjalnych kontrahentów, to prawdopodobieństwo wystąpienia problemu upadłości dłużnika i w ogóle braku zapłaty, będzie znacznie niższe.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

17/02/2012

kategoria upadłość

Komentarze do '„czy warto pozywać po ogłoszeniu upadłości”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy warto pozywać po ogłoszeniu upadłości”'.

  1. Kolega wniósł pozew z opłatą (bardzo wysoką). Już po doręczeniu pozwu, dowiedział się, że pozwany jest w stanie upadłości i powództwo cofnął. Sąd zwrócił tylko połowę opłaty. Czy będzie mógł odzyskać resztę(opłaty)? Czy pozostała część wejdzie w skład masy upadłości?

    Anonim

    18 Lut 12 01:54

  2. Myślę, że nie bedzie mógł odzyskać reszty opłaty, bo pozew cofnął, nie będzie jej miał wyszczególnionej na nakazie / wyroku. Przepadła.

    admin

    18 Lut 12 03:55

Skomentuj