Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„proces o zwrot pożyczki a urząd skarbowy”

komentarze 4

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „proces o zwrot pożyczki a urząd skarbowy”. Tak, niektórzy klienci chcący zlecić nam odzyskanie pożyczki albo należności z tytułu najmu, wyrażają taką obawę, czy nie będą mieli kłopotów w związku z niezgłoszeniem tych umów w urzędzie skarbowym. Chodzi im głównie o postępowanie sądowe, czyli że sędzia zapyta, czy czy umowa została zgłoszona w urzędzie skarbowym.

Procesów o zapłatę w takich sprawach mieliśmy już (działając w imieniu klientów) może sto lub więcej. I nigdy sąd nie pytał o tę kwestię, nie sprawdzał. Jeżeli już ktoś zechce zaszkodzić, to zapewne dłużnik. Akurat wczoraj otrzymałem do mojej wiadomości maila wysłanego przez dłużnika do klientki:

W zwiazku z tym ,że sfalszowała Pani niejaką Umowe Najmu ze mną ( przypominam ,że nie było zadnej Umowy Najmu po tym jak ta z która z Panią zawarlem uległa samorozwiazaniu i nie została przedlużona ) a pod przmusem zostało podpisane oswiadczenie – swiadek obecny , który bedzie zeznawal w tej sprawie. Oświadczam, że kieruje sprawe do Sadu przeciw Pani . Ponadto poinformuję Urzad Skarbowy o nie płaceniu należnego podatku  z tytułu najmu mieszkania. Ponad to zgodnie z Ustawą o najmie mieszkania jest Pani zobligowana do wskazania mieszkania zastepczego w skutek wypowiedzenia Umowy jaka ponoć Pani zawarla ze mną z co Pani nie uczyniła.

No, prawdopodobnie gówniarz konfabuluje (klientka twierdzi, że podatek zapłaciła), ale takich właśnie ataków możecie się spodziewać jako wierzyciele.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

15/02/2012

kategoria: podatki

Komentarze do '„proces o zwrot pożyczki a urząd skarbowy”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„proces o zwrot pożyczki a urząd skarbowy”'.

 1. Od pożyczki pożyczkodawca i tak żadnego podatku nie płaci, a robi to pożyczkobiorca, więc jeśli ktokolwiek ma się bać, to właśnie dłużnik.

  A ten mail… nie wiem jak skomentować… pomieszanie z poplątaniem i jeszcze sprzeczności…

  Lech | blog o wekslach

  15 Lut 12 15:34

 2. Tak, podatek od czynności cywilnoprawnych płaci pożyczkobiorca. Jednak pożyczkodawca powinien zapłacić podatek od zysku z tytułu odsetek ale to dopiero po ich zapłacie przez pożyczkobiorcę.

  admin

  15 Lut 12 16:34

 3. Zatem o niespłaconą pożyczkę nie ma co się bać 🙂

  Lech | blog o wekslach

  15 Lut 12 16:57

 4. Ta notka tez poplątana jakaś. To w końcu o pożyczkę pytał czy o wynajem?

  tworzenie stron www

  15 Lut 12 22:07

Skomentuj