Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„który kredyt wybrać”

komentarze 3

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „który kredyt wybrać”. No, najtańszy a zarazem taki, który będziesz w stanie spłacać, co tyczy się wysokości rat kredytu. I jeżeli masz zdolność kredytową wystarczająco dobrą aby uzyskać kredyt gotówkowy w banku, to nie bierzesz jakiejś drogiej pożyczki pozabankowej jak np. Provident. Powinieneś wiedzieć, że najtańszy kredyt to niekoniecznie ten, który ma najniższe oprocentowanie nominalne.

Często banki chwalą się w ofercie kredytu jego niskim oprocentowaniem poniżej dziesięciu procent, ale to jest właśnie oprocentowanie nominalne a o koszcie kredytu informuje oprocentowanie rzeczywiste. Szukaj więc w ofercie kredytu wartości RRSO – Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania i to ten wskaźnik porównuj w ofertach. Może się zdarzyć nawet tak, że kredyt z najwyższym oprocentowaniem nominalnym będzie kredytem najtańszym, bo jego RRSO będzie najniższe w porównaniu z innymi.

Luty 15th, 2012 at 7:50 pm

kategoria: kredyty

Komentarze do '„który kredyt wybrać”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„który kredyt wybrać”'.

 1. Chciałabym uzyskać kredyt jednakże w trakcie jego załatwiania dowiedziałam się ,że jestem w biku. Umiescil mnie tam bank za nieterminowa splate dawnej w sumie malej pozyczki. Poradzono mi aby wyslac pismo o wykreslenie z biku. W odpowiedzi otrzymalam iz zostane wykreslona w lutym przyszłego roku. Chcialabym jednak dostac kredyt jak najszybciej. W zwiazku z tym mam pytanie czy jest na to jakas szansa lub inny sposob niz czekanie do lutego?

  milusia

  17 Gru 14 at 11:51

 2. Inny sposób to co najwyżej jakieś pożyczki pozabankowe albo kilka zważywszy że w ramach jednej pożyczki można uzyskać stosunkowo niewielką kwotę. Co do kredytu bankowego to raczej żadnej nie ma szans aby będąc w BIK takowy uzyskać.

  Anonim

  17 Gru 14 at 11:53

 3. Co oznacza „stosunkowo niewielką”… np. z Providenta albo z Profi Credit można mieć i 10 tysięcy złotych.

  admin

  17 Gru 14 at 13:06

Skomentuj