Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„egzekucja przeciwko dłużnikom solidarnym”

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „egzekucja przeciwko dłużnikom solidarnym”. Też może być ciekawie. Masz prawo złożyć do komornika wniosek w którym żądasz kwoty w wyroku od obu dłużników. Może się zdarzyć, że zostanie ściągnięta w całości tylko z nich (a nie tylko w połowie jak niektórzy myślą) i niech on sobie ściąga połowę z drugiego dłużnika solidarnego, za którego zapłacił.

Raz miałem taką sytuację, że jeden dłużnik solidarny mieszkał w innym województwie niż drugi. Po uzyskaniu prawomocnego nakazu zapłaty wystąpiłem do sądu o jeszcze jeden bo chciałem złożyć wnioski egzekucyjne u komorników najbliższych miejscom zamieszkania dłużników. I sąd wydał mi ten drugi tytuł wykonawczy. I mogłoby się tak zdarzyć, że miałbym kasę w całości ściągniętą od jednego dłużnika a od drugiego dłużnika jeszcze raz.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 3 Ocena średnia: 3.7]

15/02/2012

kategoria komornik

Komentarze do '„egzekucja przeciwko dłużnikom solidarnym”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„egzekucja przeciwko dłużnikom solidarnym”'.

  1. Jestem zaintetresowana panstwa oferta Mam wyrok sądowy i dwóch solidarnych dłużnikow na kwotę ok 7500 zł plus ustawowe odsetki za ok. 5 lat. Szukam kogoś kto pomoże mi w odzyskaniu pieniędzy. Egzekucja komornicza jest bezskuteczna. mieszkam w okolicach Chełma, woj lubelskie

    Lila

    21 Lut 17 09:52

  2. Nie prowadzimy już windykacji. Może za jakiś czas Pani ponowi egzekucję. Można też już teraz wystawić dług na sprzedaż w internecie. A jeżeli podejrzewa Pani wyłudzenie to donieść do prokuratury.

    admin

    21 Lut 17 10:12

Skomentuj