Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy wysłać załączniki wraz z pozwem”

1 komentarz

Ktoś w Kielcach wpisał w wyszukiwarce – „czy wysłać załączniki wraz z pozwem”. Jeżeli pozew wnosisz w formie tradycyjnej czyli na papierze, to tak, musisz wnieść z załącznikami które wymieniłeś w pozwie. To znaczy, jak wymieniasz coś w pozwie że załączasz, to załączasz. Jeżeli dowodem jest dokument a nie np. słoń w trampkach, to dołącz dokument a nie, że Ty napiszesz w  pozwie, że masz w domu…Dołączasz też odpis pozwu dla strony pozwanej, z kserokopiami załączników.

Co innego, jak wnosisz pozew w formie elektronicznej, czyli do e-sądu, wtedy nic nie dołączasz, nie dołączasz skanów. Piszesz tylko, co masz. Jeżeli dłużnik wniesie sprzeciw od nakazu zapłaty i zajdzie ewentualnie konieczność przestawienia dokumentów do których odwołujesz się w pozwie, to wtedy je przedłożysz.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

13/02/2012

kategoria pozew

1 komentarz do '„czy wysłać załączniki wraz z pozwem”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy wysłać załączniki wraz z pozwem”'.

  1. Są opinie, z którymi się w teorii zgadzam, że do postępowania upominawczego nie potrzeba załączników, a jedynie opisanie okoliczności w pozwie w sposób „nie budzący wątpliwości” i samo powołanie się na dowody. W praktyce oczywiście nie polecam takiego działania, bowiem prawdopodobieństwo skierowania sprawy na rozprawę wówczas niewspółmiernie rośnie.

    Lech | blog o wekslach

    13 Lut 12 22:44

Skomentuj