Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zapłacił za telefon ale nie otrzymał go.

komentarze 2

Taki mail:

Stalem sie ofiara oszustwa internetowego i wychodzi na to ze stracilem pieniadze. Po rozmowie i wymianie dialogu na … zgodzilem sie na zakup telefonu iPhone 4S. Rzekomy wlasciciel wystawil aukcje na allegro, jak sie pozniej okazalo nie na swoja, i zakupilem przedmiot. Wplacilem mniejsza kwote niz byla na aukcji i wplacilem pieniadze na prywatne konto bankowe. Osoba miala wyslac mi telefon. Dzis juz wiem, ze nie bylaem za bardzo ostrozny i wplacilem pieniadze za przedmiot, ktorego osoba, od ktorej go kupilem nie miale zapewne. Teraz pozostalem bez pieniedzy i bez przedmiotu.

Mam dowod wplaty za przedmiot oraz dane konta i osoby oraz adres. Chcialbym wiedziec czy mozna bedzie odzyskac stracone pzreze mnie pieniadze. Nie interesuje mnie za bardzo w jakim stylu to zostanie zrobione. Chce zeby ta osoba, miala nauczke.

No znów powtórzę. Zgłoś to na policję / do prokuratury. To nic nie kosztuje a może oszust przestraszy się, może postawią mu zarzut wyłudzenia. Nie jestem zorientowany w cenach telefonów, ale pewnie chodzi o kilkaset złotych? Nie opłaci mi się windykacja takiej kwoty, musiałbym 100% prowizji od odzyskanego długu zastrzec w umowie, wiesz co mam na myśli. No, żeby mi się to opłacało.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

12/02/2012

kategoria: wyłudzenie

Komentarze do 'Zapłacił za telefon ale nie otrzymał go.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Zapłacił za telefon ale nie otrzymał go.'.

  1. iPhone 4S to raczej nie kilka stówek: http://www.skapiec.pl/szukaj/w_calym_serwisie/iphone+4s

    tworzenie stron www

    12 Lut 12 13:29

  2. A no tak, ale już za późno, odpisałem że nie mam czasu. 🙂 Nie zmienia to mojej propozycji dla wierzycieli w takich przypadkach. Do prokuratury!

    admin

    12 Lut 12 13:33

Skomentuj