Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Nieznany adres zamieszkania dłużnika, tylko zameldowania

skomentuj

Taki mail:

Mam pytanie dotyczace uslug Panstwa firmy windykacyjnej w nastepujacej sprawie:
Jestem najemca mieszkania w W-wie (Lipiec-Listopad 2011). Wynajmujacy przez ostatnie 2 miesiace nie placil czynszu a po sprawdzeniu innych naleznosci nie placil tez oplat spoldzielczych czy za media.
Obecnie dlug wynosi okolo 6000zl bez odsetek ( w tym zatrzymalem kaucje na poczet dlugu 2300zl)
Rozwiazalem umowe w trybie natychmiastowym z dn 30.11 i wynajmujacy wyprowadzil sie. Wynajmujacy do dzisiejszego dni nie wniosl zadnej wplaty.
oraz nie okreslil sie czy w ogole zamierza splacic dlug. Zostal powiadomiony ze mozemy wniesc sprawe do sadu czy firmy windykacyjnej.
Obecnie nie wnioslem jeszcze sprawy do sadu o wezwanie do zaplaty. Wynajmujacy zamieszkuje tymczasowo w W-wie, nie mam adresu tymczasowego. Mam tel, adres staly (Starachowice).
Podobno wynajmujacy pracuje w jakiejs firmie ubezpieczeniowej. Wiek ok 23 lata.

Pytanie z mojej strony:
– Czy Panstawa firma moze sie zajac windykacja dlugu?
– Jaki sa moje koszty? Jaka jest Panstwa prowizja i ewentualni inne oplaty?
– Jak Panstwo oceniaja mozliwosc odzyskania dlugu?
– Czy jest mozliwosc sprzedania Panstwu dlugu?

Ja bym go nie szukał, tylko złożył pozew z podaniem adresu zameldowania. Co najwyżej pozew i nakaz zapłaty niepodjęty przez niego powróci do sądu po dwukrotnym awizowaniu ale uprawomocni się. Istnieje takie ryzyko, że dłużnik, gdy zostanie wszczęta egzekucja komornicza, złoży do sądu wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu podnosząc w nim, że nie przebywał pod adresem zameldowania, ale czy złoży? Poza tym przecież dług jest bezsporny.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

12/02/2012

Skomentuj