Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Niesolidny wykonawca, ale coś tam zrobił.

skomentuj

Taki mail:

Cztery lata temu rozpoczelismy budowe domu w okolicy Bielska-Bialej. Wplacilismy wykonawcy z firma w Bytomiu 20 tys zaliczki na poczet budowy w rozliczeniu pozniejszym w trakcie wykonania robot. Prace ciagnely sie niemilosiernie – material i zaplata z kolejne wykonane etapy odbywaly sie z naszej strony w terminie, czego nie moge powiedziec o wykonawcy. Pod koniec listopada bez slowa wyjasnienia zszedl on z budowy i zostawil nas z niedokończonym dachem – zatrudnilismy innego wykonawce ktory dokonczyl nam krycie dachu. I zakonczylismy tym samym wspolprace z Panem R. Dajac mu zaliczke podpisalismy oczywiscie umowe, nastepnie kwitowal nam kazda nastepna wyplate.

Mamy mnostwo zalacznikow z jego podpisami o odsetkach za zwloke, terminy wykonania etc ktorych sie nie trzymal. W trakcie wspolpracy z nim moj narzeczony wierzac Panu R. dal mu w dobrej wierze kolejne 20 tys na poczet dachu – ktorego nie skonczyl. Nie podawalismy sprawy do sadu bo przebywamy w Anglii a nie chcemy żeby nasi rodzice musieli znow tego pana ogladac. Czy mamy jakakolwiek szanse na odzyskanie jakichkolwiek pieniedzy? Wg mnie bez odsetek jest on nam winien ok 30tys zlotych/ Wiosna tego roku chcac nam „odrobic” pieniadze wyslal 2 pracownikow zeby pomalowali nam dom, ale po tygodniu znikli jak zwykle zostawiajac wszystko w polowie – a nawet polowy nie zrobili. Jeśli jest jakakolwiek szansa prosze o wskazowki co mamy robic. Chetnie dostarczymy wszystkie te „swistki” – jesli sa Państwo w stanie pomoc prosze o maila – zadzwonie o umowionym czasie ze wszystkimi szczegolami.

Nienawidzę takich spraw i nie przyjmuję ich do windykacji. Dłużnik coś tam zrobił, nie wiadomo ile,  żaden rzeczoznawca tego nie ocenił nie wspominając o biegłym sądowym, i przyszedł ktoś inny i dokończył. Tak to było, czy niezbyt uważnie przeczytałem maila? Głowa mnie dzisiaj boli. Jeżeli tak to było, to macie problem, żeby udowodnić przed sądem swoje roszczenie. Jakie?

Luty 12th, 2012 at 10:34 am

kategoria: Bez kategorii

Skomentuj