Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykacja spółki z o.o.

komentarze 2

Taki mail: Prowadzę działalność gospodarczą na zasadzie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej. Nie mogę poradzić sobie z dłużnikiem, którym jest spółka z o.o., i która w dalszym ciągu prowadzi działalność gospodarczą, w Przemyślu. Wierzytelność wynika z podpisanej umowy oraz wystawionych faktur. Jedna z faktur jest wystawiona z terminem płatności 14.12.2009 r. (faktura na kwotę 3630 zł, zapłacona część  1830 zł, niezapłacona kwota 1830 zł), druga na kwotę 610 zł z terminem płatności 19.07.2010r.) Poza tym występują odsetki za zapłacone z opóźnieniem faktury od 2008 r.  do 2010 r.

Ja bardzo lubię windykować spółki z o.o. , życzyłbym sobie same zlecenia windykacji na spółki z o.o., oczywiście te wciąż działające a nie tylko widniejące w KRS trupy. Fajnie straszy się spółki z o.o. upadłością, skuteczny to straszak. Spółki akcyjne też poją się tego straszaka ale już mniej, podobnie spółki jawne. A osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, prawie wcale nie boją się tego straszaka, wiem to z bogatej mej praktyki straszenia.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

11/02/2012

kategoria: spółka z o.o.

Komentarze do 'Windykacja spółki z o.o.'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Windykacja spółki z o.o.'.

 1. Mam pytanie – czy może Pan polecić jakąś rozsądną firmę odzyskującą należności najlepiej z okolic Katowic? (siedziba dłużnika). Po przejrzeniu ofert w internecie mam wrażenie, że natrafiam jedynie na firmy firmy typu call center.
  Mam nakaz zapłaty i niestety umorzenie postępowania komorniczego przeciwko sp. z o.o. ponieważ nie ma majątku. Kwota to ok. 48 tys. zł . Myślę nad pozwaniem prezesa zarządu ( ale nie wiem, czy to ma sens, czy da się z niego coś ściągnąć). Firma istnieje już tylko na papierze, choc nie oglosila upadlosci ani likwidacji. ( Jest tam jeszcze kilka spraw, ktorych mozna się chwycic, ale to trzeba by ocenic)Jestem z okolic Szczecina, dlatego zalaloby mi, zeby firma byla z okolic siedziby dluznika i tam zrobila wywiad.

  sas

  8 Lut 17 11:12

 2. Prezesa trzeba by pozwać gdyż dopiero dysponując przeciwko niemu tytułem wykonawczym można będzie uznać, że jest dłużnikiem.

  Ja nie mam kogo polecić, firmy windykacyjne bardzo się chwalą a do faktycznej ich skuteczności nijak mają się te przechwałki.

  admin

  8 Lut 17 11:23

Skomentuj