Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Za wynajem samochodów

komentarze 2

Taki mail:

Chciałabym się dowiedzieć, jaki byłby koszt windykacji nastepujacych nalezności, chodzi o dwie sprawy. Jestem obecnie za granicą, więc wolę najpierw przestawić sprawę mailem.

1) W styczniu 2011 wynajęłam samochód osobowy panu x. Umowa między osobami fizycznymi. Pan x zobowiazał się płacić miesięcznie kwotę 1830 zł. Płacił co miesiąc, przelewem. Zaprzestał płacenia w m-cu maju i czerwcu 2011. Upominałam się o pieniadze, twierdził, że zapłaci, i mnie zwodził.  W końcu powiedziałam, że mu wypowiem umowę. Umowa została wypowiedziana. Podpisał osobiście wypowiedzenie w obecności swiadka. Na wypowiedzeniu potwierdził, że jest winny pieniadze za dwa miesiące czyli 3660 zł. Po upływie terminu zwrotu, auto nie zostało zwrócone, poszłam na policje, wszczęto dochodzenie, policja odebrała mu auto. Faktycznie pan x jeździł bezprawnie moim samochodem cały miesiąc, czyli jezeli założyłabym sprawę w sądzie, dopominałabym się dodatkowo 1830 zł. W styczniu 2012 odbyła się sprawa w sądzie o przywłaszczenie auta, nie otrzymałam jeszcze orzeczenia sądu. Pan x zameldowany jest w Parnowie , wojew. zachodniopomorskie, a faktycznie mieszka w Stargardzie Szczecińskim.
2) Druga sprawa dotyczy też  wynajecia samochodu, tego samego zresztą. We wrzesniu 2011 pani x wynajęła auto. Nie zapłaciła mi za trzy miesiace, czyli winna jest ponad 5100. Mąż jej oddał samochód. Mam weksel in blanco podpisany przez pania x. Pani x mieszka w Warszawie.

No, są to długi jak inne, są udokumentowane i można by działać. Trzeba liczyć się jednak poważanie z tym, że komornik nie ściągnie od nich pieniędzy bo tacy co lubią sobie pojeździć wynajętymi samochodami do oporu, często nie mają kasy. Weksel zaś jest OK ale nie jest to zabezpieczenie odzyskania długu.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/02/2012

kategoria przywłaszczenie

Komentarze do 'Za wynajem samochodów'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Za wynajem samochodów'.

  1. Ile wyniosłaby wasza prowizja za „ściągnięcie” długu z osoby prywatnej (prowadzi własną działalność gospodarczą – Lakiernictwo samochodowe) które wynosi 4000pln. Miasto – Stargard szczeciński. Jak dotąd od roku po pożyczce nie rozpoczęla się żadna windykacja z tego tytułu.

    Edex

    13 Mar 14 08:17

  2. Proszę o podanie danych dłużnika (ale nie tu tylko mailem: windykacja@grabowski biz.pl albo na 505 159 136) chcielibyśmy najpierw szybko sprawdzić go.

    admin

    13 Mar 14 11:36

Skomentuj