Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wyłączność dla firmy windykacyjnej

1 komentarz

Taki mail:

Chciałbym się dowiedzieć czy podejmiecie się Państwo windykacji należności wynikającej z umowy najmu mieszkania w Kutnie. Należność główna to ponad 3.500 PLN brutto + należne odsetki od końca maja 2011r. Czy chcecie Państwo mieć tą sprawę na wyłączność, czy też nie oraz jakie wiążą się z tym koszty.

Windykację zleca się tylko jednej firmie windykacyjnej a nie dwóm lub więcej naraz. W przeciwnym razie dłużnik mógłby wykorzystywać sytuację aby nie płacić długu, mogłoby dochodzić do konfliktu pomiędzy firmami windykacyjnymi prowadzącymi windykację. W przypadku odzyskania długu zapewne każda z firm uznałaby że jest to jej zasługa i każda osobno żądałaby od zleceniodawcy zapłaty wynagrodzenia za skuteczną windykację.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/02/2012

kategoria: windykacja

1 komentarz do 'Wyłączność dla firmy windykacyjnej'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Wyłączność dla firmy windykacyjnej'.

  1. Metoda „na zająca” – rzuca jakiś ochłap i patrzy jak różne firmy „gonią” za nim. Problem w wielu branżach. Szczytem naiwności klienta jest, jak zapytanie o ubezpieczenie kieruje do kilku brokerów, a potem te biedne „zające” dowiadują się, że każdy z nich pytał w zakładzie ubezpieczeń o to samo, a przecież innej oferty żaden z nich nie dostanie 😉

    Lech | blog o wekslach

    10 Lut 12 12:23

Skomentuj