Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykacja zadatku

komentarze 2

Taki mail: Chciałam zapytać czy podjelibyście się Państwo odzyskania pieniędzy z tytułu wpłaconego zadatku na samochód (zadatek wynosił 20 000 zl i niestety samochodu nie zobaczylismy a ten Pan z Gdańska ciagle nas zwodzi jesli chodzi o zwrot zadatku). Z tego co mi wiadomo mamy prawo domagac sie zwrotu zadatku w podwójnej wysokości jako ze warunki umowy nie zostały dotrzymane ze strony Pana ktory miał nam samochód sprowadzić.

Jeżeli w umowie użyto sformułowania „zadatek”, to można domagać zwrotu w podwójnej wysokości. Najpierw jednak trzeba by wezwać go do wykonania umowy (czyli do dostarczenia samochodu) wyznaczając mu dodatkowy termin, pod rygorem odstąpienia od umowy. I dopiero w kolejnym piśmie (jeżeli bezskutecznie minie dodatkowy termin) wypowiedzieć mu umowę i wezwać go do zapłaty.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/02/2012

kategoria zadatek

Komentarze do 'Windykacja zadatku'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Windykacja zadatku'.

  1. Zleciłem odzyskanie należności jednej z krakowskich firm windykacyjnych i od 2011 roku nie potrafili doprowadzić nawet do jednej rozprawy sądowej – wnioski w sądzie zawsze były umarzane w jakiś dziwny sposób…

    60 000 to wysokość podwójnego zadatku na zakup mieszkania do którego nie doszło z winy sprzedającego – w trakcie finalizowania zakupu mieszkania dowiedzieliśmy się o tym, że inwestor dopuścił się samowoli budowlanej co zostało poświadczone odpowiednim pismem z nadzoru budowlanego. Mimo, że nie wyrok nadzoru budowlanego nie był prawomocny zrezygnowaliśmy z zakupu w obecności notariusza.

    Proszę o informację czy bylibyście chętni przejąć taką sprawę i na jakich warunkach. Mogę udzielić więcej informacji telefonicznie ponieważ to co przedstawiłem to tylko sedno całej sprawy.

    król

    8 Mar 14 07:45

  2. Roszczenie w kwocie 30 tys. zł. jest już przedawnione, możemy zająć się windykacją 30 tys. zł. (kwoty wręczonej). Proszę o podanie danych do kontaktu / kontakt z nami (dane na górze bloga).

    admin

    8 Mar 14 08:56

Skomentuj