Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykacja pożyczki częściowo spłaconej

skomentuj

Taki mail:

Zwracam się do Państwa w imieniu mojej Mamy, która pożyczyła kwotę 9400zł i obecnie ma problem z odzyskaniem należności. Dnia 10/08/2011 upłynął termin zwrotu pożyczki. Pożyczkobiorca po kilku telefonach dnia 12.09.2011 zwróciła część długu – 3000zł. Do zwrotu pozostaje kwota 6400zł plus odsetki.

Dłużnik prowadzi firmę w Gdyni – sklep z odzieżą luksusową i niestety nie kwapi się do zwrotu pozostałego zadłużenia. W załączniku kopia umowy pożyczki. Proszę o informację czy Mama może zwrócić się do Państwa o pomoc w celu odzyskania należności.

Pożyczka jest częściowo spłacona a więc jeżeli jest potwierdzenie spłaty wskazujące na to iż dotyczy tej pożyczki, to można by uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym; pozew o zapłatę tak udokumentowanej pożyczki jest stosunkowo łatwy do napisania i można tego dokonać samodzielnie. Ponadto, jak widać, pożyczkobiorca jest prawdopodobnie wypłacalny. Możliwe też, że gdy pożyczkodawca wystosuje do pożyczkobiorcy przedsądowe wezwanie do zapłaty (warunek skutecznego wniesienia pozwu o zapłatę), to pożyczkobiorca zwróci pozostającą część długu z tytułu pożyczki.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/02/2012

kategoria: pozew

Skomentuj