Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Udowodnienie udzielenia pożyczki bez umowy

skomentuj

Taki mail:

Mam problem z odzyskaniem pożyczki – 80.000,00zł , której udzieliłam bratu z Warki na zakup mieszkania. Pożyczki udzieliłam bez żadnej umowy. Nie mogę udokumentować, że miałam te pieniądze na koncie w banku. Jedynym dokumentem potwierdzającym jest fakt, że wpłacałam tę kwotę gotówką na konto brata. Nie ma w tytule że jest to pożyczka.

Jest tylko moje imię i nazwisko jako osoba wpłacająca. Brat te pieniądze złożył na lokacie a ja jestem tam pełnomocnikiem. Jedynymi świadkami którzy potwierdzają udzielenie pożyczki są mój mąż i moja siostra. Brat nie żyje a jego jedyna spadkobierczyni która posiada już poświadczenie dziedziczenia odmawia uznania pożyczki. Czy mam szansę na odzyskanie długu.

Naszym zdaniem jest szansa na uwzględnienie przez sąd powództwa o zapłatę jeżeli świadkowie zeznają na Pani korzyść. Sąd naszym zdaniem powinien dopuścić zeznania świadków zważywszy iż istnieje potwierdzenie przelewu. Strona pozwana może w takim wypadku podnosić zarzut, że ten przelew to była spłata jakiegoś zobowiązania a nie udzielenie pożyczki (przy okazji, korzystne pozabankowe, łatwe pożyczki mamy tutaj) ale właśnie zeznania świadków mogą tu zaważyć.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/02/2012

kategoria: dowody

Skomentuj