Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Prywatna pożyczka bez umowy

komentarze 3

Taki mail:

Mam pytanie do prawnika może ktoś zajmował się tym sprawami. W jakim sposób można odzyskać pożyczone pieniądze które pożyczyłem 3000 zł bez żadnej umowy tylko ustnie. Kolega mieszkający w Ciechanowie nie chce oddać pieniędzy przez niego posiadam komornika czy jest jakiś sposób aby odzyskać pieniądze ? Posiadam jedynie potwierdzenie że zostało wysłane list z wezwaniem do zapłaty do dnia dzisiejszego nie uregulował proponowałem ugode na raty ale odmówił proszę o poradę Nie posiadam świadków cel był zaufanie myślałem że będzie oddawał co miesiąc ale długo nie oddawał nie wiem co zdobić cel był różny a to na kurs jazdy a to na studniówka. Później jego kolega doniósl mi że i w lombardach zastawiał rzeczy i je przetracił. Czy się państwo podejmą jak wygląda taka sprawa ile by wynosiła za zakładanie sprawy czy mam szanse o wygranie jedynie posiadam potwierdzenie wpłat oraz wezwanie do zapłaty napisanie i wysłane świadków nie mam ale opowiadałem o tym koledze o takiej sytuacji proszę o odpisanie.

Problem ten chyba nie wymaga komentarza. Po prostu mamy tu przykład – ostrzeżenie, jak nie należy postępować. Pożyczka moim zdaniem jest nie do odzyskania a dokładniej, nie do udowodnienia. Korzystając z okazji, polecam szybkie, łatwe – niemal bez formalności pozabankowe pożyczki tutaj

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/02/2012

kategoria: dowody

Komentarze do 'Prywatna pożyczka bez umowy'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Prywatna pożyczka bez umowy'.

 1. Czego się spodziewać po osobie, która nawet kilku zdań skleić porządnie nie umie? Znam człowieka, który wygrał 250 000 zł. Miał plan kupić za to mieszkanie. Popożyczał prawie wszystko „znajomym” i obecnie jest tam gdzie był przed wygraną. U mamusi. Z żoną i dwójką dzieci.

  tworzenie stron www

  10 Lut 12 21:53

 2. Mam problem, matka pożyczyła mi pieniądze (na każdą kwotę mam umowę oddzielną) wiedząc,że ja pożyczę te pieniądze mojej ówczesnej dziewczynie na założenie działalności gospodarczej. Nie mam na te pożyczki umów. Przy zakładaniu działalności byłem pełnomocnikiem firmy i pełnomocnikiem do konta firmowego założonego na nią.
  Na to konto zostały wpłacone trzy kwoty gotówkowe w kasie (odział Banku) i na każdym potwierdzeniu jest tytuł wpłaty(wpłata).
  Związek się rozpadł i co mogę zrobić by odzyskać swoje pieniądze zainwestowane w firmę.Na każdej umowie pożyczki danej kwoty jest napisane,że dalszym przeznaczeniem każdej kwoty jest udzielenie pożyczki dziewczynie!

  Andrzej

  27 Lip 13 15:20

 3. Jeżeli jako wpłacający figurujesz Ty, to wyślij do niej pocztą poleconą pismo będące wypowiedzeniem umów pożyczek (stwierdzonych przelewami) i przedsądowym wezwaniem do zapłaty. Należy tu uznać, że nie ustalono terminu zwrotu więc termin do zwrotu wyznaczasz jej w tym wezwaniu sześciotygodniowy. Tytuł przelewu „wpłata” nie jest zbyt że tak powiem – pewny. W sądzie zapewne uzyskasz nakaz zapłaty albo sąd wyznaczy rozprawę. Ona może podnieść zarzut taki, że to nie była pożyczka, ni wiem, co może wymyślić. To wtedy powołaj n a świadka mamę; oczywiście sąd wcale nie musi dać wiary zeznaniom mamy jako świadka.

  admin

  27 Lip 13 15:49

Skomentuj