Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Potwierdzenie długu przez dłużnika

komentarze 2

Taki mail:

Mam dłużnika (firmę) z Dzierżoniowa, winnego mi 20.000 pln netto. Dłużnik ten to mała firma. Sam dług jest dość stary 2 lata i niestety słabo udokumentowany, ALE dłużnik zobowiązał się do podpisania dokumentów, które zagwarantują możliwość ściągnięcia długu, jeśli dam mu jeszcze 3 miesiące na zebranie tej kwoty.

Chciałbym skorzystać z usług Państwa firmy – celem ściągnięcia tej należności – stąd moje pytanie, jaki dokument powinienem uzyskać od tegoż kontrahenta, aby Państwo mogli łatwo te pieniądze ściągnąć. Dodam, że w chwili powstawania długu byłem osobą prywatną teraz działam w oparciu o działalność gospodarczą. Są jeszcze 3 osoby zainteresowane ściągnięciem pieniędzy z tej firmy na tej samej zasadzie (łącznie ok 60.000 pln netto).

Dłużnik przecież nie musi zwlekać z samym uznaniem długu, wystarczy iż podpisze Panu zobowiązanie do spłaty, na którym będzie widnieć, jaka kwotę jest winny i że Panu i z jakiego tytułu – nastąpi tym samym przerwanie i wznowienie biegu przedawnienia. Jeżeli dłużnik zwleka z uznaniem długu, to może czeka aż dług ulegnie przedawnieniu.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

10/02/2012

kategoria przedawnienie

Komentarze do 'Potwierdzenie długu przez dłużnika'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Potwierdzenie długu przez dłużnika'.

 1. Mamy problem z jedna firma transportowa z Dzierzoniowa. Robilismy dla nich przewozy w ich zleceniu, niestety gdy nadszedl czas oplat, jest trudna sytuacja, nie mozemy odzyskac swych pieniedzy. Firma na danny moment dziala.

  Kwota: 17.550 tys. zl. Mamy w ich imieniu zlecenia transportowe, a takze dokumenty podtwierdzajace o wykonaniu naszych uslug. Dziekuje za uwage i bede czekal na Panstwa kontakt w tej sprawie.

  Adamos

  13 Mar 14 05:18

 2. Nie piszmy o sprawie na blogu, proszę o tel. na 505 159 136 (lub pozostawienie sms-em namiarów).

  admin

  13 Mar 14 08:08

Skomentuj