Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Niewywiązanie się z umowy

1 komentarz

Taki mail:

Chciałabym sprzedać wierzytelność z tytułu umowy cywilnej od dłużnika z Zielonej Góry.

Wykonawca zobowiązał się do organizacji przyjęcia weselnego dla 100 osób w dniu 14.05.2011, udostępniając sale bankietową, przy czym przy podpisaniu umowy przyjął 4 000 zł., jako zaliczkę.

Warunki umowy cywilnej nie zostały dotrzymane, kontakt z WYKONAWCA nie jest możliwy, ponieważ nie przyjmuje wezwań do zapłaty (oddania zaliczki powiększonej o kwotę kary z tyt. odstąpienia od umowy, w sumie 6000), nie odbiera telefonów.

W trakcie dochodzenia takiego roszczenia może się okazać, że tamten będzie twierdził, że to Pani się nie wywiązała, np. wszystko było gotowe a Pani nie przyszła z gośćmi. 🙂 Weźmie jako świadków kilku swoich kucharzy i kelnerów, którzy to potwierdzą…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/02/2012

kategoria świadek

1 komentarz do 'Niewywiązanie się z umowy'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Niewywiązanie się z umowy'.

  1. zagraniczna firma z którą współprcuję ma problem z polską firmą, której zleciła wykonanie kubków. Chciałabym jakoś pomóc mojemu kontrahentowi odzyskać wpłaconą zaliczkę, gdyż towar nie został mu dostarczony. Wszystkie ustalenia pomiędzy obiema firmami są w postaci e-maili, a zaliczka została wpłacona na konto bankowe. Czy na podstawie tych danych jesteście Państwo w stanie oszacować jaki byłby koszt odzyskania tej zaliczki (2 500 – 3 000zł)?

    Jurek

    22 maja 13 17:23

Skomentuj